Çukurovalı iş adamları sektörde yer alan öncü ve rakip firmalarla görüşüp yeni iş bağlantıları yaptı.

AKDENİZ Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB) tarafından yürütülen Kereste-Palet URGE Projesi kapsamında, Vietnam’a giden Çukurovalı işadamları sektörde yer alan öncü ve rakip firmalarla görüşüp yeni iş bağlantıları yaptı. Vietnam’ın Ho Chi Minh kentindeki Vietnam Wood Fuarı ile eş zamanlı olarak Sektörel Ticaret Heyeti düzenlendi. Geçtiğimiz yıllarda 25 farklı ülkeden 11 bin katılımcıyı ağırlayan ağaç işleri endüstrisine hitap fuarı ziyaret eden Çukurovalı firmalar, sektörde yer alan öncü ve rakip firmalarla görüşme imkânı bulurken, kendi tanıtımlarını da gerçekleştirdi. Fuar katılımının yanı sıra ikili iş görüşmelerinin de gerçekleştirildiği heyet, 20’yi aşkın firmanın temsilcileri ile birebir görüşme imkânı buldu.

Program kapsamında Vietnam Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulunan heyete, Genel Müdür Vekili Nguyen The Hung, iki ülke arasındaki ticari ilişkilere dair bilgilerini aktardı. İkili İş Görüşmelerinin gerçekleşmesine büyük desteği olan Ticaret Odası yetkililerine, yardımları ve misafirperverlikleri anısına çeşitli hediyeler verildi.

‘Mersin ve Adana kereste ve palet sektöründe marka şehirler olacak’ hedefiyle çalışmalarını sürdüren ve hedef pazarlara gerçekleştirilecek Sektörel Ticaret Heyetleri ile faaliyetlerine devam eden Kereste- Palet URGE projesinin önümüzdeki aylada İsrail pazarına gerçekleştirilecek.