Dalaman Orman Ürünleri A.Ş.

Dalaman orman ürünleri 1968 yılında Kd. Bçvş. Mehmet Necati Dalaman tarafından Denizli’de kuruldu. O dönemlerin kısıtlı imkanlarıyla marangoz ve mobilyacılara malzeme satışı gerçekleştirme amacıyla kurulmuş olan Dalaman ticaret sadece sunta, kaplama ve tutkal satan bir işletmeden bugün değişen ve gelişen teknoloji ve farklılaşan ihtiyaçlar paralelinde binlerce ürünü bünyesinde bulunduran bir firma haline gelmiştir. Denizli, İzmir ve İzmit’te yerleşik depolarıyla hizmet veren firma Türkiye’de orman ürünleri sektöründe hizmet veren fabrikaların neredeyse tamamıyla çalışmakta, aynı zamanda dünyanın farklı ülkelerinden ithal etmiş olduğu ürünlerle de Türkiye çapında satış yapmaktadır.

Satış yapılanmasını toptan ve perakende ticareti olarak sınıflandıran firma İzmir ve İzmit depolarında genellikle ithal ettiği ürünleri, Denizli merkez de ise aynı malların toptan satışlarının yanı sıra daha geniş bir ürün yelpazesiyle perakende satış olarak da hizmet vermektedir. Halihazırda yapı inşaat ve izolasyon sektörlerinin vazgeçilmez ürünleri olan plywood ve osb’nin ithalatını  ABD, Kanada, Brezilya, Malezya, İskoçya, Rusya, Belçika, Bulgaristan, Romanya, Şili gibi dünyanın bir çok farklı ülkesinden birinci elden yaparak Türkiye’deki müşterilerine sunmaktadır. Ayrıca firma İzmir Kemalpaşa depolarında kendi sektörünün dışında lojistik hizmeti vermektedir.

Toptan satış ağının yanı sıra özellikle Denizli deposunda son tüketiciye hitaben de ürünler bulunduran firma, toplam 6000 m2 açık alanda 3500 m2 kapalı alanı üzerinde depolama alanları, makine parkuru, hırdavat, aksesuar, ankastre bölümü ve showroom’u aynı çatı altında toplamış ve müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Ürün çeşitliliğinin artması ve yeniliklerin çoğalmasına rağmen Dalaman A.Ş. hala ilk günkü amacı olan marangoz ve mobilyacıya hizmet sunma gayesini unutmayarak tüm yenilikleri müşterilerinin hizmetine sunmaya devam etmektedir. Dalaman Orman Ürünleri A.Ş. 40 yılı aşkın bir süredir bu sektörde hizmet verirken; yüzlerce renk, desen ve ürün çeşidini bir arada bulabileceğiniz, istediğiniz ölçülerde kesim ve kenar yapıştırma, yapma imkanlarının yanında Showroom’unda hazır kapak ve yeni teknoloji UHG parlak kapak çeşitlerini beğeninize sunmuş ve bununla birlikte laminat parke ve hazır monoblok kapı çeşitleri, aksesuar hırdavat ve ankastre ürünleriyle evinizin tüm ihtiyacını temin edebileceğiniz bir mağazaya dönüşmüştür.

  • Sümer Mah. 2291 Sok. No. 1/A DENİZLİ
  • Tel.   : +90 258 268 05 17
  • Faks : +90 258 268 64 58
  • [email protected]
  • www.dalaman.com.tr