Decorin Orman Ürünlerinin Kurucusu Sn. Hikmet Onur KARAGÖZ ile Yaptığımız Röportaj

  • Kısaca Firmanızı Tanıyabilir miyiz? Ve Kısaca Hedeflerinizden Bahsedermisiniz.

Firmamız zemin pervazı ve ahşap duvar panelleri üretimi yapmaktadır.

Firmamız, Lüks zemin pervazları ve ahşap duvar panelleri üreterek kalitesi ile ulusal ve uluslararası pazarda söz sahibi olmayı hedeflemektedir. Bu hedefimizi gerçekleştirmek için gerekli bilgi, donanım, vizyon,  tecrübe ve güce sahiptir.

Amacımız her zaman sektörün daha ileriye gitmesi için ihtiyaç duyulan ürünleri geliştirmek ve bu ürünleri bayilerimiz vasıtası ile en kaliteli şekilde tüketici ile buluşturmaktır. Bu bağlamda, tüm tecrübeli kadromuzla her zaman daha iyisini hedefleyen bir marka olmak birinci önceliğimizdir.

Bizim için vazgeçilemez tek şey müşteri memnuniyeti ve kalitedir. Her zaman daha fazlasını hedefleyen ve bu konuda öncülük eden bir firma olarak, sektöre fayda sağlayan projeler üretmeye devam edeceğiz.

  • Sektörünüzün Sıkıntıları Nelerdir?

Lüks süpürgeliklerde sektöre öncülük eden firmamız. Ahşap duvar panel üretiminde de farklılık yaratmaya devam etmektedir, ancak;

Sektörümüzün yaşadığı en büyük sıkıntılar maalesef MDF üreticilerinin piyasaya yeteri miktarda Ham MDF vermemeleri ve bizim gibi ülke kalkınmasına katma değer yaratan firmaları sıkıntıya sokmalarıdır. Bu konuda bir düzenleme olmadığı için önümüzü göremiyor ve yeni yatırımlar yapmakta sıkıntılar yaşıyoruz.

  • Sektörünüzle İlgili Bu yıl ve Önümüzdeki Yıl İçin Beklentileriniz Nelerdir?

Sektör olarak bu yılın 2. Yarısında durağan bir piyasa beklemekteyiz. Bunu dikkate alarak tüm çalışmalarımızı 2023 yılına hazırlık olarak yapmaktayız. 2023 yılına çok büyük yeniliklerle girmeyi planlıyoruz.  Bunun için 2022 yılının son çeyreğinde kapasitemizi 2 katına çıkaracak yatırımlar planlamaktayız.

  • Sektör olarak Önümüzdeki 5 yıl içerisindeki öngörünüz  nelerdir?

Önümüzde ki 5 yılda sektörde ki öngörümüz ise

Parke döşenirken kenarlarda döşenen ve sadece parkenin kenar boşluklarını kapatmak için kullanılan folyo kaplı süpürgeliklerin yerini, tüketicilerin bilinçlenmesi ile birlikte PVC kaplı lüks zemin pervazlarının alacağıdır.

Çünkü yeni lüks zemin pervazı modellerimiz hem yere döşenen parkelerin görselliğini arttıracak hem de yaşam alanlarına şıklık ve modernlik katacaktır. Bu farkları gören tüm tüketiciler parkelerini değiştirmese bile süpürgeliklerini lüks zemin pervazları ile değiştireceğinden sektör her sene büyümeye devam edecektir. Bu nedenle bizde firma olarak yatırımlarımıza ve ar-ge çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.

Dekoratif ahşap duvar paneli üretimimiz de 2023 yılında yeniliklerle birlikte devam edecektir. Bu konuda çok büyük ar-ge çalışmalarımız devam etmektedir. Duvar panelleri daha şimdiden yaşam alanlarına fark katmaya başlamıştır. Bu ürünler mimari çalışmalarda çok farklı konseptlerde uygulanabilmekte olup hayal güçlerini zorlamakta dır.