Defne Koz’dan SAMET’e özel tasarım Interzum’da görücüye çıktı

Dünyaca ünlü endüstriyel tasarımcı Defne Koz‘un imzasını taşıyan; IMM Cologne Fuarı’nda Alman Tasarım Konseyi tarafından İç Mekan İnovasyon Ödülü’ne layık görülen Soft Cover, Köln’de düzenlenen ve dünyanın en büyük mobilya aksesuar fuarı olan Interzum’da görücüye çıktı.

Dünyada mobilya aksesuar sektörünün en büyük 5 oyuncusundan biri olan ve 6 ayrı kategoride 45 farklı ürününü sergileyen SAMET, fuarın en büyük standlarından olan 510 m2’lik standı ve 3 yeni konsept ürünü ile dikkat çekti. Tasarımcı Defne Koz’un SAMET’e özel tasarladığı 3 ürünüyle katıldığı fuarda, üst düzey 35 uluslararası basın mensubuna yönelik bir sunum gerçekleştirildi. SAMET Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ufuk Kızıltan’ın bizzat tanıttığı yeni ürünlerden SOFT COVER Menteşe Kapağı, özel sunumuyla fuarın en fazla ilgi çeken ürünlerinden biri oldu.

Soft Cover’ın yanı sıra Duolift ve Monolift Kalkar Kapak Sistemleri de fuar katılımcılarının büyük ilgisini topladı. Dünyada bir ilk olarak hem 5 kademe ayar imkanına hem on/off ayarına sahip frenli menteşe Impro ve yeni nesil çekmece sistemi Slidea ise fuarda dikkat çeken diğer ürünlerdendi.

SAMET Hakkında

Türkiye’nin lider mobilya ve aksesuar markası SAMET A.Ş, 1973 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Çağın ihtiyaçlarına uygun teknolojik donanımla hayata geçirdiği 2400’ü aşkın ürün çeşidi ve 40 yıllık deneyimi ile mobilya aksesuar piyasasında öncülüğünü korumaktadır.

SAMET A.Ş., 32.000’i kapalı olmak üzere 55.000 m²’lik bir alanda en son teknolojiyle donatılmış modern ve yüksek kapasiteli üretim tesislerinde 1.124 çalışana sahiptir. İnovasyon ve tasarıma önem veren SAMET A.Ş.’nin AR-GE bölümünde 120 çalışan bulunmaktadır. İç pazarda 500’ü aşkın aktif bayi,  A.B.D., Rusya, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Kazakistan, Slovenya ve Çin ağırlıklı olmak üzere beş kıtada toplam 90 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla SAMET A.Ş.,Türkiye’de ve dünyada mobilya aksesuarları sektörünün önde gelen markasıdır. Müşteri memnuniyetini esas alan ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek pazarı yönlendiren SAMET, sürekli daha iyiye ulaşma hedefi ve çevre bilinciyle, global pazarda sektörün en büyük 5 markası arasında yer almaktadır.