Dekorda Başarının Adı: Schattdecor

Dekoratif kağıt baskı sektörünün başarılı ismi Schattdecor hakkında detaylı bilgi edinmek amacıyla, firmanın kurumsal iletişim departmanından Erengül Yıldız ile görüştük.

ORSİAD: Schattdecor’u kısaca okuyucularımıza anlatır mısınız?

Erengül Yıldız: Dekor baskı tifdruk baskının farklı bir çeşididir. Schattdecor’da temel baskı olarak kullanılan tek malzeme kâğıttır. Baskı işlemi sırasında önceden karıştırılmış renkler özel olarak boyanmış kâğıdın üzerine uygulanır. Kâğıdın ve kullanılan boyaların kaliteleri bir araya geldiğinde oldukça yüksek bir baskı kalitesi elde edilir. Toplam 7 ülkede 11 adet fabrikamız mevcuttur. Ürünlerimiz; Dekoratif baskı kâğıdı, folyo, melamin emprenyesi ve post folyodur. Dekor kağıdındaki yeni trend, var olan desenleri taklit etmekten çok, kendine has ve orjinal desenleri olan kağıtlar üretebilmektir. 60 kadar tasarımcısıyla beraber Schattdecor, pazarda kendini farklı kılmaktadır.

ORSİAD: 2014 yılında Schattdecor ne gibi gelişimler gösterdi?

Erengül Yıldız: 2014 yılına iyi bir başlangıç yapmanıza katkıda bulunmak için en özel dekorlarımızı ‘Decor Sellection 2014’ adı altında bir araya getirdik. 60 kadar tasarımcımızın, piyasada en çok ses getirebilecek dekorlar adı altında sunumunu yaptığı 11 adet dekorumuz müşterilerimiz ve mobilya tasarımcılarının beğenisine sunduk.  Bu koleksiyon, yol gösterici olup, çağdaş mobilya tasarımları için gözde dekorlara ve trendlere odaklanmaktadır.


Druck

“Schattdecor  “on the road” sloganıyla yollardayız!”

İçinde en güncel ve en özel dekorlarımızın yer aldığı karavanımızla beraber yollardayız. Amacımız yerinde hizmet sunabilmek. Başlattığımız bu proje ile değerli müşterilerimiz olan panel üreticilerinin işlerine katkıda bulunmayı, daha fazla seçenek sunup çözüme çok daha hızlı ulaşmayı, onlarla beraber düzenlemiş oldukları aktivite ve organizasyonlarında yer alarak işlerinde çözüm ortağı olarak hazır bulunduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyoruz.

2014 Haziran ayında Polonya fabrikamızdaki folyo bölümü büyütülmüştür. Glucholazy şehrindeki bu tesisimiz, olağanüstü görsel ve dokunsal gerçekçilik ile karakterize edilmiş olup, çok esnek uygulama seçenekleri sunmaktadır. Bu modern malzeme kaplaması panel ve mobilya endüstrisi ve iç mimarlık sektörlerinde gittikçe daha da artan kullanım alanına sahip olmaktadır. Geçen yıl Polonya tesisimizde 270 milyon m2 Finish Folyo üretilmiştir. Bu rakam dünyayı tam 3 kez çevrelemeye yetecek bir rakamdır. Ve bu rakam şirket içinde de yeni bir üretim rekorudur. 2012 yılıyla karşılaştırdığımızda üretim de %50 bir büyüme sağlanmıştır.

ORSİAD: 2015 yılına dair beklentileriniz ve projeleriniz nelerdir?

Erengül Yıldız: Diğer baskıcılarla kıyaslayacak olursak Türkiye’de bir üretim tesisimiz var. Türk müşterilerimize olabildiğince yakın olabilmek için geçtiğimiz yıllarda birçok harcama yaptık.

Piyasadaki lider konumumuzu korumak için, en iyi olabilmek ve müşterilerimizin gözünde en iyi hizmet odaklı tedarikçi olabilmek için günlük işlerimizde büyük çaba harcıyoruz. Ülke ve dünya genelinde fuarlara katılıp, mobilya fuarlarını ve yeni trendleri yakından takip ediyoruz. Müşteri odaklı aktiviteler düzenliyoruz.

SCHATTDECOR’UN 2014 ÖZEL KOLEKSİYONU

24039-L147897_Bengali_Mango

Bengali Mango

Geniş çiçekli kısımlar ve dengeli bir renk dağılımı bu mango yapısının belirgin özellikleridir. Ancak bu dekorda şık, sıcak kahverengi tonlardan çok açık ve pudralı tonlara kadar oluşturulabilen çok yönlü bir renk tasarımı ön plana çıkar.

 

14-10258-001_Brentwood_Oak 

Brentwood Oak

Koyu renkli tomruk bölgeleri bu dekoru diğer meşelerden belirgin bir şekilde ayırır. Kesilen çiçeklerdeki hafif çatlaklar ve küçük hareler hafif rustik karakterini vurgularlar. Dekorda gözenek dağılımı gayet ince sergilenmiştir.

 

 

01060-L147386_Kodiak_Pine 

Kodiak Pine

Beyazlatılmış rüstik ahşaplar bu dekorun güncel konusudur. Küçük çiçekler ve hafif testere izleri zarif bir şekilde birbiriyle kombine edilmiştir. Üçboyutlu bu izlenip ahşap yüzeyde fırçalanmış bir etki yaratır.