Dendro Parke Sanayi A.Ş

Dendro; Türk Yapı Sektörü’ne modern mimarinin ihtiyacı olan malzeme ve uygulama yöntemlerini sunan bir dizi kuruluşu aynı çatı altında toplayan bir Aspen Grup şirketidir. Düzce`de toplam 12.000 m2 kapalı,60.000 m2 açık alanda ahşap lamine parke üretme amacı ile kuruldu. Kadro yapısı olarak çok genç, yenilikçi dinamik ve kalifiye personelden oluşmaktadır.

Ahşap tıpkı bir insanın yaşaması için gereken iklim koşulları neyse tam da o koşulları talep eden bir malzemedir. Normal yaşam koşulları 22-250C ve %50 bağıl nem gerektirdiğine göre parkenin de bu koşullarda üretilip paketlenmesi gerekir. Sektördeki bu üretim koşullarını sağlayabilen tek firma Dendro dur ve bu koşulları sağlamak için ciddi bir ortamı ısıtma yatırımı yapmıştır. Bu yatırım nemlendirme-püskürtme cihazları ile desteklenmektedir.

Değişen ve gelişen teknoloji ile üretilmeye başlayan Dendro üç katmanlı lamine parkeler, ahşabın sıcaklığını ve konforunu yaşatır. Ahşabın ortam şartlarına karşı oluşturduğu genleşme gibi istenmeyen etkileri en aza indiren Dendro Lamine parkeler, üç farklı ağaç katmanının çalışma yönleri birbirlerine dik açı oluşturacak şekilde yerleştirmesi ile oluşturulur. Üç katmanlı yapısı sayesinde ahşabın doğal çalışması % 70 oranında yok edilir. Hassas fırınlarda kurutulan ahşap tabakaların E1 standardındaki özel tutkallarla bir araya getirilmesi ile oluşturulan Dendro parkelerin panel uçlarında kullanılan 10 cm boyundaki Marine Grade su kontraplağı ile parkelerin birleşim yerleri (veya sert ağaç), yapıya görüntü açısından ömür boyu koruma sağlar. Otomatik makinelerle uygulanan altı kat özel UV sertleştirilmiş Bona marka cila, Dendro lamine parkeyi daha dayanıklı hale getirir. Dendro lamine parke, plank / iki strip ve üç strip lamine parke seçenekleri ve özel olarak fırçalanmış, yağlı, renklendirilmiş ürün seçenekleri ile değerli müşterilerine sunulur.

Lamine parke üretiminin yanı sıra Avusturya’nın en büyük laminat parke firması Kaindl’ın Türkiye distribütörüdür.

  • Leylak Sokak Murat İş Merkezi B Blok 3/12 34387 Mecidiyeköy İSTANBUL
  • Tel : (212) 274 27 04 (PBX)
  • Faks: (212) 274 27 06
  • http://www.dendro.com.tr