Develi Esnaf ve Sanatkârlar Odası Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Kaynakçı Ustalarımız Yurda Döndüler.

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Destekli 2013 Teklif Çağrısı döneminde odamızın proje ekibi tarafından özveri ile hazırlayıp sunmuş olduğu ‘’Ustalarımızın Kaynakçılık Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitimi’’ projemiz de kabul edilen projeler arasındadır.

Develi Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet SOMUNCU, yaptığı açıklamada kayseri ilimiz ve develi ilçemizde de gün geçtikçe kalifiyeli kaynakçı usta ihtiyacımız artmaktadır, bu ihtiyacın giderilmesi için odamızın proje ekibi tarafından Ulusal Ajansa proje hazırlanmış ve projemiz kabul edilmiştir. Projemizi Avrupa Birliği üyesi olan Almanya ve Finlandiya gerçekleştireceğiz. Projemizin bütçemiz 75.000 € dur. Projemiz kapsamında ilçemizden 43 kişi Avrupa da eğitim alacaklardır, diye açıklamalarda bulundular.

26 Ocak 2014 Tarihi itibari ile Finlandiya hareketliliğimiz başlamıştır.  Hareketliliğimiz de ustalarımız yeni kaynakçılık teknikleri eğitimi aldılar. Proje kapsamında yeni uygulamaları uygulayarak öğrendiler. Proje kapsamında Kayseri, Develi ve Tomarza proje ortaklarımızdan katılan 20 kaynakçı usta eğitim aldılar. Projemiz 8 Şubat 2014 tarihinde projeyi başarı ile bitirerek Kayseri ye döndüler.

Projemiz Türk Ulusal Ajansı Tarafından Desteklenmektedir.

Ekran Resmi 2014-02-09 15.22.34