DOĞTAŞ 2016 İLKBAHAR & YAZ KOLEKSİYONU

 2016 tasarım trendleri ve fuarda ilk kez görücüye çıkacak olan Doğtaş’ın 2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu’yla ilgili açıklama yapan Doğtaş Tasarım Müdürü Burak Gürmeriç: “Tasarım ve Ar-Ge ekibimizle ciddi araştırma ve çalışmalar sonunda dünya trendlerini, coğrafi ve kültürel özelliklerimizle harmanlayıp Doğtaş müşterilerinin beğeneceği tasarımları ortaya çıkarıyoruz. 2016 İlkbahar Yaz koleksiyonumuzla sezona çok iddialı hazırlandık. Mobilyalarda zanaatkar dokunuşları daha fazla hissedeceğiz. Ahşap, taş, deri gibi doğal malzemelerin kombini, korozyona uğramış malzemelerin parlak malzemelerle buluştuğunu göreceğiz. Özellikle koltukların yatağa dönüşen fonksiyonları öne çıkarken, ses sistemli şarj üniteleri gibi eklentiler de teknoloji trendiyle birlikte gelecek dönemde popüler hale gelecek. Oturma gruplarının takım olarak kullanılmasından ziyade, farklı modelde koltuk ve berjerlerin harmanlandığını göreceğiz. Büyük masalar, rahat sandalyeler davetler ve toplantılar için uygun ortam sağlayacak.” dedi.

 

1452678229_NORA_YATAK_ODASI

 Tasarımın Yalın Sanatsal Hali: Nora Serisi

Kuzey Avrupa rüzgârlarının taşıdığı yalın tasarım anlayışının, doğal malzemelerin hayranlık uyandıran estetiği ile buluştuğu Nora Serisi. Yalınlığı yaşam felsefesi olarak benimseyenlerin kendilerini ifade etmelerini sağlayacak bu yeni seri, detaylarındaki titizliği ve sadeliğiyle evde geçirilen zamanlara değer katacak…

 

1452678215_NORA_TV___N__TES__

Yılların getirdiği tecrübeyi arkasına alan Doğtaş, Nora koleksiyonunda her malzemede detaylı işçiliğiyle zanaatkarlığı en üst seviyeye taşıdı. Her devrin bir klasiği hazeranın başrolünde olduğu koleksiyonda doğallık ve artizan yaklaşım ön planda. Geleneksel mobilyada kullanımına alışık olduğumuz hazeran bu koleksiyonda Kuzey Avrupa esintileri taşıyan modern ve yalın bir çizgide stilize edildi. Tasarım aşamasında doğal malzeme kullanımı, modern estetik, primitif detaylara önem verildi. Meşe kaplamayla birlikte kullanılan hazerana pirinç ve deri detaylar eşlik ediyor.

 

1452678212_ONASSIS_YATAK_ODASI

Yemek odasında konsolda, vintage İskandinav mobilyalarına göz kırpan hazeran sürgü kapak, ürüne ana karakterini vermekte. Yarı geçirgen görüntünün ardında yer alan raf sistemi üzerinde depolanan yemek takımlarına erişimi kolaylaştırmak, kullanıcıya kolaylık sağlamak amacıyla hareketli olarak, öne gelecek şekilde tasarlandı. Konsola eşlik eden yemek masası kenarlara doğru giderek incelmekte, daha duru ve dingin bir hava katmakta. Yemek odasının bir diğer önemli parçası vitrin daha sürprizli bir yaklaşımla tasarlandı. Hazeran kapıları açıldığında kenarlardan içeri girebilen vitrinde aydınlatmalı raflar ön plana çıkıyor. TV ünitesi tekil ürün şeklinde tasarlanıp, depolama fonsiyonların tümü tek bir modülde birleştirildi. Modüllerin her iki yanında yer alan hazeranın ana karakterini verdiği oturma grubunda da detaylı işçilik ön planda. Döşemenin kenarlarında yer alan nubuk biyeler ürünün çizgiselliğini arttırmakta, formun kusursuzluğunu belirginleştirmekte ve zanaatkar yaklaşımı tekrar vurgulamakta. Nora karyola; üst seviyede estetiği, işçiliği, malzemeleri ile yatak odasının merkezinde. Başlıkta kullanılan hazerana, döşemedeki işçilik eşlik ediyor. Dolap genel anlayıştan farklı olarak baza üzerinde değil, ayaklar üzerinde yükseltildi. Makyaj masasında, klasik yorumdan uzak daire şeklinde hareketli ayna kullanıldı. Boy aynası İskandinav tarzını yansıtacak şekilde modern çizgide tasarlandı.

1452677624_EXCLUSIVE_SALON_TAKIMI_VE_TV___N__TES__

 

Mitolojiden Beslenen Modern Bir Tasarım: Onassis Serisi

Beyazın duruluğunun güçlü detaylarla taçlandırıldığı Onassis Serisi. Kaynağını tarihten alan güçlü motiflerin, yalın bir tasarım anlayışı ile buluştuğu bu yeni seri, detaylarındaki ihtişamı kendine özgü abartısız yorumu ile sunuyor. Bu yeni seri, evinde modern tasarımları güçlü dokunuşlarla tekrar yorumlamak isteyenler için yepyeni bir dünyanın kapılarını aralıyor…

Avangart stili, Türkiye’de uzun zamandır süregelen ve mobilya, dekorasyon alanında tüketici tarafından her zaman tercih edilen bir stil. Trendlerden bağımsız olarak tüketici tercihlerinde etkisini her daim sürdürüyor. Bu stil ışığında mitolojik referansların yer aldığı tarihsel yaklaşımlarla zenginlik, ihtişam ve sofistikeliği yansıtan bir koleksiyon tasarladık. Lüks çağrışımları üzerinde barındıran Onassis koleksiyonu, ayaklarındaki gold detayları ve kabaralarıyla zanaat dokunuşlarına da yer veriyor. Beyazın ferahlığı ve asaletini üç boyutlu kapaklarıyla hareketlendiriyor.

Yılın Moda Renginin Tasarımla Buluştuğu Seri: Marsala

Adını Güney Akdeniz’in gün batımından alan ve moda dünyasına damgasını vuran Marsala renginin, Doğtaş tasarım anlayışı ile yorumlandığı Marsala Serisi. İspanyol kadınının zarafetinden ve geçmişin hikâyesinden ilham alan ve bunları estetik dokunuşlarla harmanlayan bu yeni seri; abartısız lüksü seven ve hayatının her anında sıcaklık arayanlar için benzersiz bir koleksiyon…

MARSALA KOLTUK TAKIMI

Eve dönüş trendiyle başlayan serüvende, son zamanlarda yükselişte olan bir akım da Hometainment trendi. Kullanıcılar kendine ait alanlarda teknolojinin keyfine varmak, özgürce eğlenmek istiyorlar. Multifonksiyonel modüller ve ses sistemleri ön planda.  Marsala köşe takımının teknolojik modülünde iddialı ses sistemi bulunuyor. Bluetooth bağlantısıyla modülden yüksek kaliteli ses ile müziğinizi dinlerken, televizyonunuzda klibini izleyebiliyorsunuz. 6 farklı modülden oluşan köşe takımı – yatak olabilen 2’li modül, sabit 2’li modül, tekli modül, köşe modülü, dinlenme modülü, puf ve teknolojik modül – dilediğiniz kombinasyonla büyük ve küçük evlerde kullanılabilecek şekilde tasarlandı. Modülerliğin bir başka yorumu da TV ünitesinde. 3 farklı modülden oluşan TV ünitesi – TV modülü, camlı modül ve kapaklı kitaplık modülü – için kombinasyon yine tüketicinin kullanım tercihlerine bırakılıyor. Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir diğer söylem de “Hidden Details” TV ünitesindeki çekmece detayları, kütlesel bir modül olan orta sehpadan şaşırtıcı şekilde ortaya çıkan çekmeceler ile gardıropta kullanılan bas-aç çekmeceler bu söylemin birer yorumu.

MARSALA YEMEK ODASI

Ahşap yüzeylerde kullanılan senkronize etki ve doğal hareli kenar bantları ürüne değer katılıyor. Dokunduğunuzda ürün gerçek bir ahşap gibi. Yemek masasının yüzeyine dokunduğunuzda doğal ahşabın hissini alabiliyorsunuz. Konsolunda estetik özellikler kadar fonksiyonellik de düşünüldü. Kullanıcıya kolaylık sağlayan çekmece ve kaşıklık detayları, modül içi aydınlatmalar ürünün diğer özellikleri. Koltuk arkası modülü çift yönlü kullanılabiliyor. Ahşabın sıcaklığını ya da enerjik marsala rengini bir dokunuşla evinize taşıyabilirsiniz.

MARSALA YATAK ODASI

Teknolojik detaylar yalnızca yaşam alanlarıyla sınırlı değil. Teknoloji artık evin her yerinde. Yatak başucunda bulunan şarj ve USB girişiyle teknoloji hep başucunuzda. Yatak başı aydınlatması soft bir ışıkla odanızda romantik bir etki yaratırken, uyku öncesi kitap okuma keyfi yapanlar için ideal. Gardırobu da fonksiyonel detaylarla zenginleştirilmiş, sürgü kapak sistemiyle menteşeli kapaklar bir arada kullanılmış. Dolap içi aydınlatmaları ve cam detaylı aksesuar çekmeceleri ürüne değer kazandırıyor. Şifonyerde kullanılan cam aksesuarlık detayı, makyaj masası ve pufu, bayanlar için iyi bir tercih.

 Geleneksele Modern Bir Yorum: Casablanca Serisi

Masallardaki hikayelerin hayat bulduğu Casablanca Serisi, Batının tasarımdaki yalın bakış açısını doğu kültürünün geleneksel çizgileriyle harmanlıyor. Beyazla meşenin, mermer ve bakır detayların eşsiz uyumu, yumuşak kıvrımlarla huzur veriyor. Casablanca, 2000’li yıllarda 1001 Gece Masalları’nı yaşamak isteyenleri bekliyor.

 

Yaşadığımız coğrafyada oryantal kültürün etkisini yoğun olarak hissediyoruz ve bu kültürü Türk toplumu olarak samimi sıcak ve kendinden gelen bir kültür olarak benimsiyoruz. Biz de aşina olduğumuz bu kültürü etkileyici ama dingin bir bütünsellikle CASABLANCA Koleksiyonu ile buluşturduk.

Geleneksel desen, form ve malzemeleri referans alarak günümüz yaşam trendleri ile birleştirdiğimiz bu koleksiyonda, alışılagelmiş modüllerin dışına çıkarak oryantal etkiyi modern dokunuşlarla destekleyen farklı ölçü ve formlardaki modüller ile tamamlıyoruz.

Takımın birçok modülünde görebileceğimiz geleneksel Fas motifi, yüzeylerde lake olarak uygulanmış olup; meşe, mermer ve beyaz kombinasyonu ile doğallığı daha fazla hissediyoruz.

Orta ve altıgen yan sehpadaki geleneksel yapıyı koruyan formlar, TV Ünitesindeki katmanlı yapının ışıklandırmayla desteklenmesi ile verilen derinlik hissi Koltuk arkası konsol, yuvarlak puf, dresuar koleksiyonun öne çıkan özellikleri arasında.

Doğtaş’ın Yeni Exclusive Serisi

Doğtaş uzmanlığını ve tecrübesini yansıtan Doğtaş Exclusive Serisi yeniden tasarlandı. Güçlü tasarım çizgilerinin, ceviz renginin klasik zarafeti ve camın modern dokunuşları ile buluştuğu bu yeni seri, ahenkli çizgileriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Exclusive, klasik mobilya tasarımını özgün bir yaklaşımla yeniden yorumluyor.

Doğtaş’ın yeni çocuk odası Batmobile’da, çocuklar kendini Batman gibi hissedecek!

 “Burası benim odam… Benim evim!” diyen çocuklara Doğtaş’ın harika bir haberi var! Çocukların en sevdiği kahramanlardan biri olan Batman artık odalarında!

Doğtaş, Warner Bros. ortaklığı ile her detayında Batman’in gücünü barındıran harika bir çocuk odası tasarladı!

Yepyeni Batmobile Çocuk Odası, Batmobile şeklindeki yatağından kitaplığına, çalışma masasından sandalyesine her detayıyla çocukları Batman gibi hissettirecek…

 

FLAMINGO GENÇ ODASI

Yaygınlaşan egzotik patternler ve stilize animal desenlerin kullanımından ilham alan Flamingo Genç Odası, soft rengi ve romantik detaylarıyla özellikle her yaştan kızlara hitap edecek şekilde tasarlandı. Gold, pembe ve beyaz renklerin bir arada kullanıldığı özel tasarım kulplarla ürünün naif çizgisi zenginleştirildi. Çalışma masasında yer alan kalemlik detaylı üst modül ve üçgen patternli kitaplığıyla çalışma alanında enerji ve fonksiyonellik yaratıldı. Üründe şifonyer ve yüksek şifonyer alternatifleri mevcut. İkisinde de yer alan aksesuar çekmeceleri genç kızların kullanım tercihleri gözetilerek tasarlandı. 2 ve 3 kapaklı olarak sunulan gardırop, 180 derece açılan aynalı kapağı ve hemen altında yer alan aksesuar çekmecesiyle tarzına düşkün olan genç hanımların ilgisini çekecek.

Üründe diğer genç odalarından ayrışacak şekilde giyinme alanı oluşturacak özel modüller mevcut. Flamingo desenli seperatör, puf ve ayna ile kombinlendiğinde makyaj masası olarak da kullanılabilen çalışma masası alışılmadık bir kombin sunuyor. Flamingo Genç Odası’na özgü tasarlanmış; aydınlatma, duvar kağıdı, halı ve tekstil ürünleri koleksiyonu bir set olarak bütünler nitelikte.

 

Doğtaş’tan gençlere özel yatak: SUPERTEEN

Gençlerin Kas ve Omurga Gelişimini Destekleyen İlk ve Tek Yay Sistemi Bu Yatakta!

 

Kaliteli bir uykunun en önemli unsurlarından biri hiç şüphesi doğru yatak tercihi. Yatak seçiminin kişiye özel olması gerektiğine inanan Doğtaş, büyük bir yeniliğe imza attı. Gençlerin kas ve omurga gelişimini destekleyen ilk ve tek yay sistemine sahip Doğtaş Superteen Yatak ile gençleri çok daha kaliteli ve rahat bir uyku bekliyor…

Birbirinden rahat Doğtaş yataklarından sizin için en doğru olanı seçin, kaliteli uykunun yaşam kalitenizi artırmasına tanıklık edin!