DOMOTEX 2014 Uluslararası Fuarın Gözde Yayını ORSİAD

Halı ve zemin kaplamaları alanında dünyanın lider fuarı DOMOTEX, 80’den fazla ülkeden yaklaşık 45.000 ziyaretçinin katıldığı 2014 yılı organizasyonunu başarıyla gerçekleştirdi. Deutsche Messe’nin DOMOTEX’ten sorumlu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Jochen Köckler fuarla ilgili olarak; “DOMOTEX 2014, benzersiz uluslararası görünüm, yüksek katılım, beğeniyle karşılanan ‘[email protected]’ (Yeni Buluşlar Domotex’te) içeriği ve sektörün canlı hali sayesinde, etkileyici bir performans sergiledi.” dedi ve ekledi; “Yılın başında gerçekleşen DOMOTEX’i, çok önemli bir iş platformu ve fikir verici merkezi olarak sahnelemek, halı ve zemin sektöründe dünyanın dört bir yanından gelen alıcı ve satıcılar için son derece cazip bir ortam sunmaktadır.”

57 farklı ülkeden gelen 1.350 şirket, Hannover Fuar Merkezi’nde sergiledikleri en son ürün ve koleksiyonlarıyla endüstrinin kalite ve yenilikçilik anlayışına damgalarını vurdular. Sergi salonlarındaki ruh hali, sektörün ruh halindeki olumlu gelişmenin ve artan satışların göstergesi oldu.

Uluslararası Fuarın Gözde Yayını ORSİAD

ORSİAD Gazetesi olarak 9. Salon, A24 no’lu standda yer alırken, Türkiye ve dünya pazarlarındaki gelişmelerin nabzını tuttuk. Fuar boyunca ücretsiz dağıtılan ORSİAD gazetemiz, katılımcıların dikkatini çekerken, yayınımızla yeni tanışanların da beğenisini kazandı. ORSİAD, uluslararası kalitesi ve katılımcıların memnuniyetiyle başarıya imza atan DOMOTEX 2014 fuarının gözde yayını olarak, sadece gazete olmanın ötesinde, sektör yetkililerine bir iş ortağı ve dünya pazarlarından haberleriyle etkin bir iletişim köprüsü özelliklerini kanıtladı.

Katılımcıların dünyanın her köşesinden gelen potansiyel iş ortaklarıyla buluştuğu fuarın ziyaretçilerinin % 57’sini Almanya oluştururken, geriye kalanın üçte ikisini Avrupa’nın diğer ülkeleri, % 20’sini Asya ve % 10’nunu Amerika’dan gelenler izledi. En çok ziyaretçinin geldiği ülkeler arasında, İngiltere, Türkiye, Hollanda, ABD ve İtalya bulunuyordu. DOMOTEX’in ziyaretçi kategorilerinin % 25’ini toptan ve % 34’ünü perakende alıcılar oluştururken, ev mobilya ve mobilya perakendecilerin yanı sıra mimarlar katıldı.

ORSİAD’ın da yer aldığı 9.Salon’da bu yıl ikinci defa düzenlenen Ahşap Parke Zirvesi de sektörde yeni iş ağlarına ev sahipliği yapan başarılı bir organizasyon oldu.

DOMOTEX gelecek yıl, 17 ve 20 Ocak 2015 tarihlerinde gerçekleşecek.