DOMOTEX asia/CHINAFLOOR 19. Kez Başarıya İmza Attı

 

Asya-Pasifik bölgesinin gelen zemin döşeme fuarı DOMOTEX asia / CHINAFLOOR, 21-23 Mart 2017 tarihlerinde, Şangay’da gerçekleşti. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçilere ve katılımcılara kapılarını açan fuara, 313 uluslararası olmak üzere 40 farklı ülkeden 1.364 katılımcı iştirak ederken, toplam 13 salon ve 145.000 m2’lik geniş bir alanda hem geleneksel hem de yenilikçi döşeme ürünleri sergilendi. Afganistan, Belçika, Hırvatistan, Fransa, Almanya, Hindistan, İran, Türkiye, Hollanda ve ABD olmak üzere on ülkenin özel olarak pavyonlarıyla yer aldığı fuardaki toplam ziyaretçi sayısı bir önceki yıla göre % 8.2 artarak 54.529 ziyaretçiye ulaştı.DOMOTEX asia / CHINAFLOOR, Asya-Pasifik’teki lider konumunu bir kez daha teyit etti. Özellikle, çok çeşitli yerli ve yabancı markalar döşeme endüstrisinin yoğun katılım taahhüdünü ispatladı” diyen fuar organizatörlerinden Deutsche Messe DOMOTEX Küresel Yöneticisi Susanne Klaproth sözlerine şöyle devam etti; “Katılımcılarımızdan, ziyaretçilerin ve fuarın yüksek kalitesini takdir ettiklerine dair çok olumlu geri bildirimler aldık. Bu durum bizleri, Çin ve Asya-Pasifik’teki halı ve yer döşemelerinin en iyi alıcılarını hedeflemeye motive ediyor.

DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 2017 kapsamındaki InnovAction Flooring programı katılımcılara, en yeni ürünlerini fuar öncesi ve fuar sırasında sergileme fırsatı verdi. 400’den fazla katılımcı tarafından fuarın özel çevrimiçi platformunda 500’den fazla yeni ürün piyasaya sürüldü. Ziyaretçiler, ahşap, halı ve esnek sektörlerden En İyi 10’u seçmek için, en sevdikleri yenilikçi ürünler adına internet üzerinden ve fuar yerinde oy kullandılar. 2017 yılı Top 10 Yeni Ürün kategorisinde ödül alan firmalar ise şöyle sıralandı: ERE FLOORING, FUYU WOVEN, FUXING CARPET, PROPARQ, HOMEDEC WEIYA CARPET, INNOMASTER HOME, JIALI CARPET, KINGDOM PLASTICS, TAISHAN ARTIFICIAL TURF INDUSTRY ve YINGTAIHONGYE HOME DECORATION.Tasarım ve mimarlık endüstrisinde bağlantı kurma, öğrenme ve iş yapmanın uluslararası merkezi olan cadex, DOMOTEX asia / CHINAFLOOR ile eşzamanlı olarak bu yıl ikinci kez düzenlendi. Cadex, üç günlük konferans, iş bağlantıları, etkileşimli etkinlikler, yaratıcı ekranlar ve çok daha fazlasına ev sahipliği yaptı.

 

DOMOTEX asia / CHINAFLOOR, COVER dergisi ile ilk kez, W5 salonunun kalbinde çağdaş bir üst düzey el yapımı, tasarım halı vitrini “Lüks Markalar”ı başarıyla ağırladı. Lüks Markalar kategorisinde bu sene sergilenen markalar arasında; Amadi Carpets, Ariana Rugs, Art Resources, Ayka Design, Creative Matters, Hossein Rezvani, Knots Rugs, New Moon, Rug Star, Samad, Tissage, Wool & Silk Rugs ve Zollanvari yer aldı. Lüks Markalar bölümü ziyaretçilerin yoğun ilgi ve takdiriyl karşılaşırken, el yapımı halı sektörü için Asya pazarında net bir trend belirledi.