DOMOTEX asia/CHINAFLOOR 2017 Fuarının En Etkini: Halı Sektörü

Bu yıl, 21-23 Mart, 2017 tarihlerinde 19.’su gerçekleşecek olan DOMOTEX asia / CHINAFLOOR fuarının en büyük sektörü “Halı sektörü” olmaya devam ediyor. Yaklaşık 60 bin metrekarelik alanda yer alan fuarın beş salonunun tamamı halı sektörüne ayrılırken, bu alanlarda el yapımı, duvardan duvara, karo, dokuma ve makine-sorguçlu halılar ile paspas, halı hammaddeleri ve en son halı teknolojisi gibi çok sayıda ürün grupları yer alacak.

15 Eylül 2016 tarihi itibariyle fuara katılım için başvuranların, % 71’inden fazlasının halı sektöründen olduğu belirtildi ve bunların içinde 400 Çin ve uluslararası halı ve halı teknoloji üreticileri olduğu açıklandı.

Halı sektörü, Çin’in dışındaki markaların katılımıyla artan talebi ile bu yılki fuarda da genel bir trend izlemektedir. Fuarda bu yıl ilk kez olmak üzere, BK Ticari ve Yatırım Dairesi adına Birmingham Ticaret Odası Yurtdışı Fuar Bölümü planlamasıyla Birleşik Krallık (İngiltere) halı üreticilerini kapsayan bir ulusal pavyon yer alacaktır. BK pavyonuna, fuara geleneksel katılım gösteren ve uluslararası makine halısı üreticileri adanmış olan uluslararası pavyonları ile Belçika, Almanya, Hollanda ve ABD pavyonları eşlik edecekler.575a4071

Avrupa’nın önde gelen tekstil zemin döşemesiyle tanınan ve ürünlerinin %95’inin küresel ihracatını yapan Belçika’nın ünlü halı firması Balta Group, Pazarlama Müdürü Geert Vanden Bossche, Çin ve Asya pazarlarının potansiyellerinin önemi hakkında konuşarak şunları söyledi: “Bu yeni pazarları geliştirmek stratejimizin bir parçasıdır. Asya-Pasifik bölgesindeki atılımlarımızı geliştirmek için Singapur’da yeni bir satış ofisi açtık. Myanmar, Laos, Kamboçya ve Filipinler gibi ülkelerin de öneminin arttığına dikkat çekmek isterim.” Vanden Bossche, Balta’nın DOMOTEX asia / CHINAFLOOR fuarına katılımının, Asya-Pasifik pazarını geliştirme stratejisinin önemli bir parçası olduğunu hatırlattı ve sözlerine şöyle devam etti: “DOMOTEX asia/CHINAFLOOR fuarına her yıl katılmak bizler için önemlidir. Burada kısa bir süre içinde, mevcut ve yeni potansiyel müşteriler ile görüşmeler yapabileceğimiz bir ortam söz konusu. Fuar yalnızca Çin’den değil, aynı zamanda bütün Uzak Doğu bölgesinden ticari ziyaretçileri çekmektedir.”6-hand-made-carpet-hall-21

Ziyaretçiler, el yapımı halı üreticilerine ayrılan salonda, el yapımı halı sektöründe dünyanın güncel başyapıtlarından ve tasarımlarından örneklerle tanışmak için fırsat bulacaklar. Bu salon aynı zamanda halı sektöründeki en son ürünlere ve yeniliklere yer verilen Carpet InnovAction adlı alana da ev sahipliği yapacak.

Halı Teknoloji salonunda ise Aquafil, Bonar, Freudenberg, Groz-Beckert, Kolon, Owens Corning, Truetzshler, Universal Fibres, Van de Wiele gibi ünlü markaların yer alırken, halı hammaddeleri, halı makineleri, halı temizliği ve bakım ürünleri ürün grupları ziyaretçilerle buluşacak.

Fuar hakkında data detaylı bilgi için www.domotexasiachinafloor.com adresini ziyaret edebilirsiniz.