DOMOTEX ASYA 2016 Üstün Başarıyla Gerçekleşti!

 

Bu yıl 18.’si düzenlenen DOMOTEX asia / CHINAFLOOR fuarı, 39 ülkeden 1303 katılımcı ve 110’dan fazla ülkeden gelen 50398 ticari ziyaretçisiyle, Mart 22-24, 2016 tarihleri arasında Şanghay Yeni Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Geçen yıla göre ziyaretçilerin sayısındaki % 9,3’lük artış, Asya Pasifik bölgesinin önde gelen uluslararası zemin organizasyonuna olan ilgideki yükselen trendi göstermektedir. Hem yerli hem de uluslararası fuar katılımcıları, profesyonel ziyaretçilerden son derece memnun kalırken, şimdiden 2017 için % 62.8 oranında yeniden rezervasyon yapıldı.

31-Intl VIP party

Deutsche Messe Global Fuarlar Direktörü Martin Folkerts konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 2016, Asya Pasifik bölgesindeki lider konumunu teyit eden başarılı bir etkinlik oldu. Özellikle, katılımcılar ve ziyaretçilerdeki artan sayı, zemin döşeme sanayi oyuncularının bölgede iş yapmak için en iyi platform olarak fuarımızı seçtiğinin göstergesidir. Biz özellikle bu yılki organizasyonla ilgili olarak ziyaretçilerden yüksek kalitemizin vurgulanmasıyla çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Fuarımız boyut ve kalitesini arttırarak devam edecektir.”

1- entrance hall

Dünyanın farklı yerlerinden gelen ziyaretçiler, 140.000 metrekarelik alanı kapsayan 12 salondaki yeni trendler, teknolojiler ve yenilikleri keşfettiler ve dünyaca ünlü isimler tarafından sunulan döşeme uygulamaları, zemin çeşitleri ve günümüz uygulama özellikleri konularında 30’dan fazla konferans, etkinlik ve seminerlere katılarak uzmanlar, profesyoneller ve tasarımcıları dinleme imkanı buldular.

9- Resilient halls

ABD’nin sektöründeki önde gelen isimlerinden oluşan 12 kişilik ilk Kuzey Amerika distribütör heyeti de fuar öncesinde bazı imalat merkezlerini ve sonrasında da fuarı ziyaret ederek Çinli ve Asyalı sektör uzmanlarıyla biraraya geldiler. Bir diğer uluslararası heyet de bambu döşeme satın almacılarından oluşuyordu ve Anji Ticaret Bürosu işbirliği ile düzenlenen 2016 Bambu Döşeme Satın Alma Programı çerçevesinde toplandılar.

24-Bamboo flooring hosted buyers visits to factories

En çok ilgi çeken salonlardan biriyse el yapımı halıların sergilendiği W5 oldu. El Halısı sektörüyle ilgili etkinliklerin yer aldığı salonda, Hindistan, Pakistan, İran, Nepal ve Afganistan’dan halı üreticileri yer aldı.

 

19-Greenstep Award CeremonyDünya Döşeme Forumu gibi organizasyonların yer aldığı fuarda, Çin ahşap döşeme piyasanın statükosuna ışık tutacak sektör yatırımları, gelişmeleri ve yenilikleri değerlendirildi ve üretim, hammadde temini, mühendislik, inşaat ve araştırma alanlarında iletişim toplantıları gerçekleştirildi.

18- Greenstep Asia Awards winners

Önümüzdeki yıl 21-23 Mart tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan DOMOTEX asia / CHINAFLOOR fuarının 19. edisyonu için hazırlıklara başlandı.