DOMOTEX Asya’da “Yeşil Adım Asya Ödül Programı”

DOMOTEX asia/CHINAFLOOR 2016 fuarı bir kez daha çevresel sürdürülebilirliği teşvik ediyor ve Floor Covering Weekly ile ortaklaşa organize ettikleri Yeşil Adım Asya Ödülleri ile dikkat çekiyor.

2015 yılında, Yeşil Adım Asya Ödül Programı bir önceki yıla göre katılımcı ve başvurularında büyük artışlarla dikkat çekiyordu. Domotex Asya’nın bu yılki programında da önemli bir yer tutan bu ödüller, dünya zemin endüstrisinin yanı sıra, medya, fuarın stratejik ortakları gibi çok sayıda profesyonellerin varlığıyla gerçekleşecek. 2015 yılı Yeşi Adım Asya Ödülleri’ni kazananlardan biri olan Novalis Uluslararası firmasının CEO’su John Wu, seremoniden sonra şöyle konuşmuştu; “Sürdürülebilirlik çabalarımızın, zemin endüstrisindeki meslektaşlarımızca onurlandırılması bizim için çok büyük anlam ifade ediyor. Bu ödül programı yalnızca döşeme sektöründe değil, aynı zamanda dünyanın geri kalanında, yeşil anlayışın yayılmasında önemli anlamda yardımcı olacaktır. Asyalı zemin üreticilerinin de sürdürülebilirlik çalışmalarını yapmaları için geç değil. Belki tüm dünyayı yeşillendiremeyiz ama en azından daha yeşil olması için gayret edebiliriz.”

Zemin döşeme sanayi, çevresel açıdan sürdürülebilir ürünler için, tüketiciler ve sektör talepleri ile transforme ediliyor. Uzun zamandır inovasyon ve yeni ürün geliştirme için bilinen Asya döşeme sektörü de, yeni nesil sürdürülebilir ürünlerle bu alanda yerini alıyor. Yeşil Adım Asya Ödülleri, fuar katılımcılarına, her düzeyde sürdürülebilir kalkınmayı sunmaları için bir şans vermektedir.

 

1400751408_Yw8

Bu çevre ödülleri programının amacı, çevreci yaklaşımları ve çabaları desteklemek ve bu yönde çalışan Asyalı tedarikçilere hak ettikleri kredi ve tanınmayı sağlamaktır. Diğer bir deyişle, çevresel konularda farkındalık yaratılırken, bugünün küresel döşeme sektöründe çok önemli olan çevreci

ilkeleri somutlaştırmak ve şirketlerle bireylerin bunu uygulamasını onurlandırmaktır. Yarışmanın 2016 yılında üç ödül kategorisi olacak; En iyi yeşil ürün, en iyi yeşil, uygulama / süreç ve en iyi yeşil doruk.

 

Tüm katılımcı firmalara sunulan faydalarından bazıları, FCW ve DOMOTEX asia / CHINAFLOOR web siteleri ve sosyal medya gruplarına ulaşma şansıyla, dünya çapında 13.500’den fazla üzerinde okuyucuya ve fuarın 200.000’in üzerindeki veritabanına e-bültenlerle adını duyurmak olacaktır. Ödüller Domotex Asya fuarının ilk gününde yani 22 Mart, 2016’da sahiplerini bulacak. Daha detaylı bilgi için lütfen www.domotexasiachinafloor.com adresini ziyaret ediniz.