DOMOTEX Middle East 2013 (07 – 10 Kasım)

Halı ve Zemin Kaplama Sektörünün Son Trendleri Bu Fuarda…

Bu yıl İstanbul’da ikincisi düzenlenecek olan DOMOTEX Middle East 7-10 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçi ve katılımcılara zemin dünyasının kapılarını açacak. 2012 yılında toplam 7.771m2 alanda gerçekleşen fuar, 28 ülkeden 222 katılımcı şirketi ağırladı. Katılımcı firmaların %50’si Avrupa, %43’ü Asya ve %14’ü Ortadoğu’dandı. Toplam 5.099 sektör profesyoneli tarafından ziyaret edilen fuarda, ziyaretçilerin %21‘i Iran, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan ve Mısır’dan geldiler.

Zeminle ilgili her detayın sergilendiği fuarda ürün yelpazesi de bu yıl oldukça iddialı: Ev yapımı ve makine halı, kilim ve paspaslar, dokuma zemin kaplamaları (duvardan duvara), esnek yer döşemeleri, laminat, ahşap ve parke, tekstil makine ve aksesuarları, elyaf, iplik ve dokuma kumaşlar, yapay çim ve spor zeminler, döşeme, temizleme ve uygulama teknolojileri, doğal taş, mermer ve seramik yer karoları ziyaretçilerin beğenisine sunulacaktır.

DOMOTEX Middle East’in ziyaretçi profili iç mimarlar, mimarlar, endüstriyel ürün tasarımcıları, mobilya ve boya üreticileri, iplik üreticileri, planlamacılar, yatırımcılar, seramik ve fayans üreticileri, ihracat ve ithalatçılar, halı ve parke toptancıları, gayrimenkul komisyoncuları, yapı marketleri, müteahhitler, otel satın alma yöneticileri, alışveriş merkezleri ve kamu kuruluşlarının yanı sıra gemi ve yat satın almacılarından oluşmaktadır.

DOMOTEX Middle East fuarına paralel olarak gerçekleştirilen çok sayıda konferans ve ticari dernek toplantıları, diğer profesyonellerle kapsamlı bilgi alışverişinde bulunma ve çeşitli görüşmeler yapma imkanı sağlamaktadır.

Fuar kapsamında düzenlenen IHIB Halı yarışmasıyla yetenekli yarışmacılara ödüller dağıtılır ve ödüle laik görülen halılar ise fuarda 4 gün boyunca sergilenir.

ORSİAD GAZETESİ işbirliği ile düzenlenen “Zeminin Geleceği Forumu”nda da(ZGF) parke, PVC ve halı sektörleri, branşın profesyonelleri tarafından değerlendirilmiştir.