DOMOTEX Middle East 7 Kasım’da başlıyor!

DOMOTEX Middle East 2013 (07 - 10 Kasım)

Halı ve zemin kaplama sektörünün son trendleri bu fuarda 

Bu yıl İstanbul’da ikincisi düzenlenecek olan DOMOTEX Middle East, halı ve zemin dünyasının son trendlerini ziyaretçileriyle buluşturmaya hazırlanıyor. Geniş ürün yelpazesi ile Türkiye ve Ortadoğu’nun en kapsamlı zemin fuarı olmayı başaran DOMOTEX Middle East 7-10 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde ziyaretçi ve katılımcılara zemin dünyasının kapılarını açacak.

Geçtiğimiz yıl sektörün son gelişmelerini bir çatı altında görmeye gelen ve yeni iş bağlantıları kurmak için fuara katılan kaliteli ziyaretçi sayısı katılımcı firmaları memnun etmeyi başardı. 2012 yılında toplam 7.771 m2 alanda gerçekleşen fuar,  28 ülkeden 222 katılımcı şirketi ağırladı. Fuara katılan firmaların %50’si Avrupa, %43’ü Asya ve %14’ü Ortadoğu’dandı. Ortadoğu’dan gelen satın alma gruplarının ilgi odağı olmayı başaran fuar toplam 5.099 sektör profesyoneli tarafından ziyaret edildi. Ziyaretçilerin %21‘i İran, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan ve Mısır’dan geldiler.

Zeminle ilgili her detayın sergilendiği fuarda ürün yelpazesi de bu yıl oldukça iddialı: Ev yapımı ve makine halı, kilim ve paspaslar, dokuma zemin kaplamaları (duvardan duvara), esnek yer döşemeleri, laminat, ahşap ve parke, tekstil makine ve aksesuarları, elyaf, iplik ve dokuma kumaşlar, yapay çim ve spor zeminler, döşeme, temizleme ve uygulama teknolojileri, doğal taş, mermer ve seramik yer karoları ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

DOMOTEX Middle East’in ziyaretçi profili; iç mimarlar, mimarlar, endüstriyel ürün tasarımcıları, mobilya ve boya üreticileri, iplik üreticileri, planlamacılar, yatırımcılar, seramik ve fayans üreticileri, ihracat ve ithalatçılar, halı ve parke toptancıları, gayrimenkul komisyoncuları, yapı marketleri, müteahhitler, otel satın alma yöneticileri, alışveriş merkezleri ve kamu kuruluşlarının yanı sıra gemi ve yat satın almacılarından oluşuyor. Fuara katılacak ziyaretçilerin büyük bir kısmını şirketlerin satın alma kararlarında doğrudan söz sahibi olan kişiler oluşturuyor.

DOMOTEX Middle East fuarına paralel olarak gerçekleştirilen çok sayıda konferans ve ticari dernek toplantıları, diğer profesyonellerle kapsamlı bilgi alışverişinde bulunma ve çeşitli görüşmeler yapma imkanı sağlıyor.

Özel sunum ve etkinlikler alanında dört farklı etkinlik dikkat çekecek konular arasında yer alıyor.

Fuar kapsamında düzenlenen IHIB Halı yarışması yetenekli yarışmacılara ödüller dağıtacak. Ödüle lâyık görülen halılar fuarda 4 gün boyunca sergilenecek. Geçtiğimiz yıl “Halı ve Kilim Restorasyonu Atölyesinde”, önceden restore edilmiş antik halılar ziyaretçilerin beğenisine sunulmuştu. Praktiker Atölyesi de diğer dikkat çeken bölümler arasında yer almış, halı, parke, seramik ve zemin kaplama uygulamaları fuar süresince sergilenmişti. ORSİAD işbirliği ile düzenlenen “Zeminin Geleceği Forumu”nda (ZGF) ise parke, PVC ve halı sektörleri, sektör profesyonelleri tarafından değerlendirilmişti.