Domotex Middle East Zemin Kaplama Fuarı Açıldı

Türkiye ve Ortadoğu bölgesinin halı ve yer döşemeleri alanındaki fuarı Domotex Middle East İstanbul Fuarı dünYeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde başladı. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, “Dünyanın ekonomi anlamında önemli zemini olan Türkiye, halı ve yer kaplamaları malzemelerine ev sahipliği yapıyor. Fuarın yapıldığı zemin organizasyona daha da büyük anlamlar yüklüyor” dedi.

Fuarın sloganı; “Yerin tüm dokularını hissedin”
DOMOTEX Middle East, “yerin tüm dokularını hissedin” sloganı ile ziyaretçi ve katılımcılarına sektördeki en yeni trendleri sunacağı, sergilenen ürünlerin kokusunu, kalitelerini karşılaştırabilecekleri, dokunabilecekleri ve mistik atmosferi hissedebilecekleri canlı bir platform sunmayı amaçlıyor.

Fuar,  ilk gününde önemli etkinliklere de ev sahipliği yaptı. ORSİAD tarafından düzenlenen ZGF’de (Zeminin Geleceği Forumu), PARKE – PVC – HALI sektörünün önde gelen temsilcileri buluştu.

Yalnızca sektör profesyonellerini değil ilgili tüm sektörleri fuara davet eden DOMOTEX Middle East, temel olarak, iç mimarlar, mimarlar, endüstriyel tasarımcılar, mobilya ve boya üreticileri, planlamacılar, yatırımcılar, gayrimenkul geliştiricileri, oteller için satın alma yöneticileri, alışveriş merkezleri ve kamu kuruluşlarının yanı sıra, gemi ve yat satın alma şirketlerinden de oluşan geniş bir ziyaretçi profiline sahip bulunuyor.

29 ülkeden katılımcısı bulunan DOMOTEX Middle East, Azarbaycan, Afganistan, Ermenistan, Suriye, Kuveyt, Bahreyn, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Suudi Arabistan, Yemen, Mısır, Irak, İran, Pakistan, Lübnan Ürdün, İsrail, Türkiye ve Türkmenistan gibi seçilmiş 20 odak ülkeden gelen ziyaretçiler ile Halı ve Zemin sektöründe Ortadoğu ve Türkiye’deki en iyi uluslararası iş platformu olmayı hedefliyor.

[nggallery id=1]