DOMOTEX Türkiye 2017

DOMOTEX Turkey 2015 (25. bis 28. Mai), Zentrum der t¸rkischen Teppichindustrie wird zum internationalen Treffpunkt

Türkiye’nin halı ve kilim sektörünün kalbindeki zengin vitrin

DOMOTEX Türkiye 2017, gelecek yıl 22 ile 25 Mayıs tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleşecek. Dördüncü sezonunu yaşayacak olan organizasyon, Türkiye’nin önde gelen uluslararası halı ve zemin döşeme fuarıdır. Dünyanın dört bir yanından gelen üreticiler, her yıl olduğu gibi 2017’de de Türkiye ve Orta Doğu’daki ticaret ortakları ile ilişkilerini güçlendirmek ve ürünleri için yeni pazarlara açmak için bu fuarda buluşuyorlar. ağını kaldıraç. DOMOTEX Türkiye, Deutsche Messe iştiraki Hannover Fairs Türkiye’nin, Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAİB) ve Halı Üreticileri Gaziantep Ticaret Odası (GHO) ile ortaklaşa organize ettiği bir fuardır.

 

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan Gaziantep, makine halısı üretiminde dünyanın önde gelen merkezlerinden biridir. Bu nedenle DOMOTEX Türkiye için mükemmel bir yer teşkil etmektedir. Yerel üreticilerin tam desteğine sahip bulunan fuarla ilgili olarak organizatörler, 2017 sezonunda güçlü bir katılımcı listesi olduğunu belirtiyorlar.

 

Katılımcılarımızın büyük bir yüzdesi Gaziantep ve çevresinden olmakla birlikte, yaklaşan fuarımızda da yine çok büyük ve zengin ürün çeşitliliği sunmayı bekliyoruz” diyen Hannover Fairs Türkiye Genel Müdürü Alexander Kühnel sözlerine şöyle devam etti: “DOMOTEX Türkiye bir kez daha Türkiye’nin, küresel makine yapımı halı sektöründeki güçlü konumunu vurgulayacaktır.

 

Geçtiğimiz yıl 198 katılımcı firmanın ürünlerini ve yeniliklerini sunduğu DOMOTEX Türkiye 2016, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’ndeki net 22.164 metrekare alanda gerçekleşti. Katılımcıların çoğu Türkiye’den olmakla birlikte, Belçika, Çin, Almanya, Fransa, Hindistan, Ürdün, Hollanda ve Özbekistan’dan da 30 büyük uluslararası firma yer aldı. Piyasa talep tarafındaysa fuara, çoğu Türkiye ve Orta Doğu’dan olmak üzere toplam 8179 ticari ziyaretçi katıldı.

 

2017 yılında, Türk Hava Yolları, DOMOTEX Türkiye’nin resmi ortağı olarak yine katılımcı ve ziyaretçilere seyahat ile ilgili özel fırsatları sunuyor. Havayolu Gaziantep’e uluslararası uçuşlarda yüzde 20’ye varan indirimleriyle dikkat çekiyor.

 

Fuarla ilgili daha fazla bilgi için www.domotexturkey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.