Dünya Döşeme Forumu Şangay’da

 

DOMOTEX asia / CHINAFLOOR organizatörleri fuarın 21. Yılında, Çin Ulusal Orman Ürünleri Sanayicileri Derneği ile birlikte organize ettikleri 5. Uluslararası Ahşap Döşeme Forumu’na ev sahipliği yapıyor. Fuarın resmi açılışından bir gün önce gerçekleşecek olan Dünya Döşeme Forumu, ahşap ve esnek döşeme üreticilerine, alıcılarına ve derneklerine, döşeme endüstrisini etkileyen yasal, ticari ve çevresel konular gibi konuları ele alan uluslararası ahşap ve esnek döşeme pazarı fırsatları ve engelleri kapsamında genel bir bakış sunmayı vaadediyor. “Yeni büyüme sürücülerine enerji veren ve yeni modeller oluşturan” temasını taşıyan Dünya Döşeme Forumu (WFF), Çin yer döşemesi endüstrisi ile birlikte dünya çapındaki endüstri ağını da destekleyecek. Forumun tüm oturumlarında eşzamanlı çeviri yapılacak.

Konferansın bir özeti, Avrupa, ABD, Avustralya ve Çin’den sekiz ana konuşmacı tarafından sunulan küresel bir piyasa özetini kapsıyor. Konuşmacılar, Çin, Avrupa ve Kuzey Amerika’daki döşeme endüstrisinin mevcut durumu ve gelecekteki pazar eğilimi konusundaki bakış açılarını paylaşacaklar. Konuşmacılar arasında; Çin Orman Endüstrisi Federasyonu (CFIF) Genel Sekreteri ve Çin Ulusal Orman Ürünleri Endüstrisi Birliği (CNFPIA) İcra Başkanı Man WANG, Çin Ulusal Orman Ürünleri Sanayicileri Derneği (CNFPIA) Başkanı Feng SHI, CNFPIA Döşeme Komitesi Genel Sekreteri Bin LV, Ulusal Ahşap Döşeme Derneği Başkanı Chris Zizza, J.J Haines Eski CEO’su Bruce Zwicker, Avrupa Laminat Parke Birliği Üreticileri Genel Müdürü Karl Scheucher; Ormancılık Politikası ve Bilgilendirme Enstitüsü (RIFPI) Direktörü Xinjian LUO, VANKE Group Satınalma Direktörü Jun DU yer alıyor.

Konferansta ayrıca art arda dört panel tartışması var. En büyük Çinli üreticilerden ve global distribütörlerden gelen 400’den fazla lider, pazardaki eğilimleri, teknoloji yeniliğini, malzeme uygulamalarını, dağıtımı ve markalamayı tartışmak için bir araya gelecekler. Panelistler arasında; Swiss Krono Çin Genel Müdürü Ke LU, Power Dekor Başkanı Xiaolong CHEN, CFL Flooring China Genel Müdürü Zhiwen ZENG, NATURE firması Başkanı Xuebin SHE ve Treesum Flooring Başkanı Kai ZHANG; DER Grubu Başkanı Hongpeng YAO bulunuyor.
WFF, CNFPIA Döşeme Kurulu Özel Komitesi, Ahşap Endüstrisi Araştırma Enstitüsü ve VNU Exhibitions Asia ev sahipliğinde , Çin Ulusal Orman Akademisi Endüstrisi Birliği (CNFPIA) ve Çin Orman Akademisi tarafından düzenleniyor. WFF’nin ayrıca Devlet Ormancılık İdaresi ve Şanghay Belediye Hükümeti’nden resmi destek aldığı belirtiliyor.