Dünya Mobilya Sektörü İMOB 2013’te Buluşuyor

“Türkiye’nin dünyaya açılan mobilya vitrini İMOB 2013’e geri sayım başladı”

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) liderliğinde bu yıl 9.’su organize edilen,  Türk mobilya sektörünün dünyaya açılan kapısı “İstanbul Mobilya Fuarı” (İMOB 2013) 29 Ocak- 02 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi / CNR Expo’da gerçekleştirilecek. 5 gün boyunca yerli ve yabancı birçok ziyaretçiyi ağırlayacak olan, dünyanın en önemli üçüncü mobilya fuarı İMOB 2013, 173 ülkeye ihracat yapan Türk mobilya sektörünün en güzel örneklerini gözler önüne serecek.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) liderliğinde E Uluslararası Fuarcılık tarafından 29 Ocak – 02 Şubat 2013 tarihlerinde 9. su organize edilecek,  “İstanbul Mobilya Fuarı” İMOB 2013, Türk mobilya sektörünün dünyaya açılan kapısı olacak. İstanbul Fuar Merkezi / Cnrexpo’da gerçekleştirilecek İMOB 2013, 173 ülkeye ihracat yapan Türk mobilya sektörünün en güzel örneklerini gözler önüne sermeyi hedefliyor.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) işbirliği ile ITE Group Plc. Türkiye Ofisi E Uluslararası Fuarcılık (EUF) tarafından düzenlenen İMOB 2013, Türkiye ve dünya mobilya sektörünün birlik platformu olacak. İMOB 2013, tasarım ve kalitesiyle ünlenen İtalya dahil birçok ülkeye mobilya ihracatı gerçekleştiren Türk mobilya sektörünün buluşma noktası olacak. Geçen yıl tüm dünyadan 103 ülkenin katılımıyla yeni iş alanlarının açılmasını sağlayan fuar, bu yıl da mobilya sektörünün merkezinde yer alacak. Uzak ve yakın coğrafyalardan birçok ülkenin alım heyeti  göndereceği fuara yoğun talep olması bekleniyor.

Dünyanın dört bir köşesinden alım heyetleri İMOB 2013’e geliyor!

İMOB Fuarı’nı ziyaret edecek ve alım yapacak heyetler; Amerika Birleşik Devletleri, Angola, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Cezayir, Fransa, Gana, Güney  Afrika, Hollanda, İran, Kenya, Libya, Lübnan, Mısır, Nijerya, Romanya, Rusya Federasyonu, Suudi Arabistan, Ürdün ve Yunanistan olarak açıklandı.

1000’den fazla marka koleksiyonlarını sergileyecek!

Fuara katılan 300’ü aşkın katılımcı ve 1000’den fazla marka, 100 bin ziyaretçi beklenen İMOB 2013 aracılığıyla iş alanlarını genişletecek. Toplam dokuz salonda gerçekleştirilen İMOB 2013, Türk markalarının dünyaya sunulan vitrini olurken, Avrupa’dan Asya’ya Ortadoğu’dan Afrika’ya geniş coğrafyadaki mobilya profesyonellerinin her yıl merakla beklediği fuar olma ayrıcalığı taşıyor.

“Türk mobilyası” stili dünyanın gözdesi!

“Türk Mobilyası” akımını yansıtan en özgün ürünleri görmek ve ülkelerinde satmak üzere 100’ü aşkın ülkeden gelecek mobilya profesyonelleri ile satınalma yöneticileri için İMOB 2013 büyük önem taşıyor. Tasarımı ve kalitesiyle farklı coğrafyalarda yoğun ilgi gören “Türk mobilyası” İMOB 2013 ile kapılarını dünyaya açıyor. İşlevselliğiyle öne çıkan, özgün tasarım fikirleriyle hayat bulan mobilyaların sergileneceği İMOB 2013, Türk ve dünya mobilya sektörünün en büyük buluşma merkezi olacak. Özgün çizgisiyle global ölçekte konumunu güçlendiren “Türk mobilyası”nın sergileneceği İMOB 2013, tasarım zirvesine dönüşecek.“Türk Mobilyası”nın yakın coğrafya başta olmak üzere tüm dünyanın gözdesi olması nedeniyle, İMOB 2013’ün ziyaretçi akınına uğraması bekleniyor.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Ahmet Güleç 29 Ocak’ta kapılarını açacak İMOB 2013 için şu açıklamalarda bulundu:2012 yılında 2 milyar dolar ihracat rakamına ulaşacak olan mobilya sektörü, başta Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Türki Cumhuriyetler olmak üzere, dünyanın birçok ülkesine gerçekleştirilen ihracat oranıyla da göz dolduruyor. İMOB 2013, bu yıl da diğer yıllarda olduğu gibi mobilya sektörünü farklı bir konseptte buluşturarak, katılımcılarına yepyeni ayrıcalıklar sunmaya devam edecek. Geçen yıl 80.000 kişinin ziyaret ettiği fuara bu yıl 100.000 ziyaretçi bekliyoruz. 2013 yılı ihracat hedefimizin %20’sinin, yani yaklaşık olarak 480 milyon dolarlık kısmının İMOB sırasında gerçekleşmesini öngörüyoruz. Öte yandan bir çok dünya ülkesinde mobilya firmalarının konsept bütünlüğü olmadan yaptıkları satışlar, ithalat yapan markaları lojistik anlamında zora sokarken, Türk firmalarının tek bir marka altında yemek odası, yatak odası, oturma odası vb. konsept bütünlüğünün var olması, tek bir konteynerda bir mağaza dolusu ürün sevk edilmesine olanak sağlıyor. Bu da ithalat yapan firmalarımızın maliyetlerinin düşük olmasına neden oluyor. Bu anlamda İMOB Fuarı Türk mobilya stilini ve konsept bütünlüğünü tanıtma açısından bizim için çok önemli bir fırsat niteliğinde. Bu yılki İMOB Fuarı’nın da en az diğer yıllarda olduğu gibi sektörümüz ve ülkemiz adına kuvvetli ticari ilişkilere olanak sağlamasını temenni ediyoruz.” dedi.

[box type=”note” align=”aligncenter” ]MOSDER hakkında: Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) mobilya sektörünün öncü 43 markasını tek çatıda toplayarak, sektörün yüzde 50’sini aşkın kesimini temsil etmektedir. MOSDER, dünyanın en önemli 3. mobilya fuarı olan İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) ile Türkiye ve dünyanın dört bir yanındaki mobilya profesyonellerini her yıl bir araya getiriyor. Sektörün global ölçekteki konumunu koruması için çalışmalarını sürdüren MOSDER, her yıl Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ile sektörde sinerji oluşturuyor.[/box]