Dünya mobilya sektöründe olağanüstü kalitenin bayraktarı CIFF ticaret fuarı

Çin’in Guangzhou (Kanton) şehrinde yapılacak olan China International Furniture Fair (CIFF), mobilya, ev tekstili ve iç dekor konusunda muhteşem bir performans sergiliyor. Bu yıl 18-21 Mart tarihlerinde 41. defa düzenlenecek.

Çin Uluslararası Mobilya Fuarı, CIFF ilk defa 1988 yılında kapılarını ziyaretçilere açmıştı. Aradan geçen 40 yıllık süre içinde fuar gelen talepleri karşılamak için yirmi yıl kadar sonra, yılda iki kere düzenlenmeye başlamıştı. Bu yıl 41inci buluşmalar için hazırlanan fuar, dünyanın en büyük mobilya pazarının sunduğu potansiyeli yakından görmeleri ve değerlendirmeleri için üretici firmaları ve müşterilerini şimdiden heyecanlandırıyor.

Yılda iki kez yapılan CIFF, her yıl Mart ayında Guangzhou’da, Eylül ayında ise Şangay’da düzenleniyor. 1998 yılında kurulan China International Furniture Fair (CIFF) tam 40 defa büyük bir başarıyla gerçekleştirildi. Her yıl Guangzhou’da yapılan ilkbahar edisyonu 3900’dan fazla markayı teşhir ediyor ve mobilya sanayiine çok büyük değer üretiyor.

750 bin metrekare alanı kaplayan CIFF (Guangzhou), sektörün alt ve üst segmentlerini bünyesinde barındırıyor ve ev mobilyası, ev dekoru, ev tekstili, dış mekan mobilyası, ofis mobilyası, kontrat mobilyalar, otel mobilyası ve mobilya makine ve ham maddeleri sunan dünyanın önde gelen markalarının en son ürünlerini sergiliyor.

CIFF’in geçen yılın Mart ayında Guangzhou’da düzenlenen 40’ncı etkinliğine bütün dünyadan 192 bine yakın ziyaretçi dört bine yakın sayıda da firma katılmıştı. Bu rakamlar, 2016 yılındaki performansa kıyasla % 13’lük bir artışa da işaret ediyordu. Fuarın Eylül 2017 de Şanghay’da düzenlenen ve 20inci defa kapılarını açan ikinci bölümüne rakor düzeyde 2000 firma ve yaklaşık 92 bin profesyonel ziyaretçi katılmıştı.

Rakamlar bir yana, fuarın asıl hoş yanı, fuar idaresinin sıradan bir fuar deneyiminin ötesine geçmek için gösterdiği isteklilik ve bu yolda giriştiği işbirliği geliştirme çabalarında kendini gösterdi. CIFF, her zamankinden daha güçlü bir şekilde, katılımcıları için yeni iş fırsatları bulup geliştirme konusunda sürekli arayış içinde olmasıyla da öne çıkıyor.

CIFF’in 2017 versiyonunda ziyaretçiler fuar idaresi ile Amerikan Mobilya Tasarımcıları Derneğinin işbirliği ile geliştirdikleri “Asya Pasifik Zirve Ödülleri”nin büyük başarısına şahit oldular. Binden fazla aday parça arasında seçilen 30 özel tasarımlı ürün, “altın anahtar” ödülünü almayı başararak, dünya çapında ünlerine ün katmışlardı.

Bu ödül dışında ayrıca, CIFF ve Tmall Deko Modası, Büro yaşamı temalı pavyon, global bahçe yaşam tarzı festivali, Çİn dekorasyon ve tasarım konferansı, ticari eşleşmeler gibi uygulama ve faaliyetlerle birlikte fuara katılan firma ve ziyaretçiler mobilya sektöründeki trendleri yakından yorumlamak ve hem kendileri hem de ziyaretçiler için büyük yararlar sağlamak imkanını bulmuşlardı.

Dünya mobilya endüstrisi şu sıralar 18 ila 21 ve 28 ila 31 Mart 2018’deki Çin Uluslararası Mobilya Fuarının 41nci yılı aktivitelerine odaklanmış durumda. Guangzhou daki fuar bu yıl 750 bin ayak karelik bir alanda 4000 firmayı ve 190.000’den fazla ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor. Bu yıl fuarda, firmalar ürünlerini “daha iyi bir hayat ve daha iyi bir iş” temaları altında sergileyecekler. Fuarda ürünleriyle yer alacak firmalar ve yoğunlaştıkları alanlar arasında öne çıkan seğmenler arasında, çağdaş ve klasik eve mobilyaları, mobilya aksesuarları, açıkhava mobilyaları, tatil mobilyaları, ofis mobilyaları, otel mobilyaları, metal mobilyalar, ortak alanlar için mobilyalar, mobilya endüstrisi makina ve malzemeleri yer alıyor. Bu geniş kapsamıyla, CIFF mobilya endüstrisini topluca ve bir bütün halinde gözlemleme imkanı da sunuyor. Çin’deki mobilya fuarlarını lideri, mobilya sektörünün amiral gemisi rolüyle Çin Uluslararası Mobilya Fuarı dünya mobilya endüstrisi için temel ve tercih edilen güçlü bir ticari bir platform olarak istisnai kaliteler arayışındaki firmalar ve ziyaretçilerini bekliyor.