DYO’nun ‘Ustalığa Değer’ Projesi İstanbul’a Vardı

DYO’nun ‘Yarınlar İçin Değer’ Projesi Altındaki ‘Ustalığa Değer’ İstanbul’da Hız Kesmeden Yoluna Devam Ediyor

 

Boya sektörünün lider markası DYO, geçen yıl başlattığı kurumsal sosyal sorumluluk projesi ‘Yarınlar İçin Değer’ çatısı altındaki ‘Ustalığa Değer’ kaldığı yerden devam ediyor. Sürdürülebilirlik ilkeleri gözetilerek tasarlanan ve üç gruba ayrılan projenin ustaların eğitimine odaklanan ‘Ustalığa Değer’ eğitimlerinin dördüncü durağı İstanbul’daydı. 8 Nisan Cumartesi günü, mesleki yeterlilik belgesi sahibi boya ustalarının katıldığı eğitimde ustalar adeta bir iç mimar gözüyle renk ve kompozisyon yapabilmenin, müşteriyle doğru iletişim kurmanın inceliklerini öğrendi.    

DYO’nun insana ve yaşam alanlarına kattığı değeri bilimsel bir boyuta taşıdığı kurumsal sosyal sorumluluk projesi ‘Ustalığa Değer’ bu yıl içindeki dördüncü eğitim gerçekleşiyor. Projenin bu seferki durağı İstanbul olurken ustalar eğitime büyük ilgi gösterdi. Tüm gün süren eğitimlerde ustalar sunumları pür dikkat dinledi, kendilerine notlar çıkardı. Proje, Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile işbirliğiyle, Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip ustaların hem mimari hem de iletişim anlamında kabiliyetleri güçlendirilmek istendi.

Eğitim günü boyunca Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü hocaları, boya ustalarına renk, mekan düzenleme, ısı ve aydınlatma unsurlarının yanı sıra iletişim becerilerini geliştirmek üzere dört modülden oluşan eğitimler verdi. Boya ustaları eğitimde bir iç mimar gözüyle, mekanda renk ve ışık uyumuyla ilgili temel dersler alırken, iletişim desteği ile iş alma olanaklarını nasıl geliştireceklerine dair önemli bilgiler edindiler. Günün sonunda sınavdan geçen ustalar, kendi yetkinliklerine farklı bir boyutta ustalık kattılar.