EGGER, Antibakteriyel yüzey özelliği, güvenliği ve tasarımı bir araya getiriyor

Project: Syring; Arztpraxis; doctors office; DE; client: Arztpraxis Fritzlar; DE; jointer: Schreinerei Syring; Bad Wildungen; DE; www.syring.de; construction: April 2014;

EGGER ürünlerinin yüzeylerinde buluna bakteri ve mikroplar 24 saat içinde %99,9 oranında yok oluyor.

Sertifikalı antibakteriyel yüzeyi olan EGGER ürünlerini seçerek güvenliğe ve tasarıma bir arada sahip olabilirsiniz. Ahşap bazlı malzeme üreticisi, yüksek derecede hijyen gereksinimleri olan projelerde mimarların ve üreticilerin işlerini kolaylaştırıyor: Antibakteriyel özellik, kalitesi kanıtlanmış EGGER dekor ve malzeme kombinasyonlarında sunuluyor.

Reconstruction of a school and kindergarden in Hostavice castle, Czech Republic

Hem hijyenik hem de temizlemesi kolay yüzeyler;  kamusal binalarda, okullarda, tıbbi uygulama alanlarında, hastanelerde, ev mutfaklarında, banyolarda ve tuvaletlerde büyük rağbet görüyor. Bu gibi alanlarda mobilya ve iç tasarım ürünlerinin antibakteriyel özelliği gerekli güvenceyi sağlıyor. Ahşap bazlı malzeme uzmanı EGGER’in gözeneksiz olduğu için hijyenik bir yüzeye sahip Eurodekor melamin kaplı levha, PerfectSense laklı levha, laminat ve kompakt laminat ile parke ürünlerinde mikrop ve bakteriler 24 saat içinde %99,9 oranında yok oluyor. Belirtilen ürünlerin belirli hijyen beklentilerinin karşılanması gereken alanlar için ideal olduğu belirtilirken,  EGGER Taşıyıcı Malzeme ve Sürdürülebilirlik Direktörü Manfred Riepertinger, “Antibakteriyel yüzey özelliğini ürünlerimizi yıllardır ürettiğimiz şekilde üreterek elde ettik. Herhangi bir katkı maddesi kullanmadık,” sözleriyle üretim aşamasını aktarıyor.

Fitnessstudio; Raumbild; Design Boden; EPD009; Fotos von Andreas Wimmer; Kitzbuehel; Oesterreich; 11/2018

Belirtilen ürünlerin antibakteriyel etkinlik değerlendirmesi uluslararası olarak kabul gören en önemli test yöntemi ISO 22196/JIS Z 2801 doğrultusunda test edilerek, bağımsız ve tarafsız Hohenstein Institute tarafından da onaya sahiptir . Antibakteriyel etkinliğin değerlendirmesinde belirleyici olan faktör, bakterilerin azalma değeridir. Bu değere şu soruyu sorarak ulaşırız: 24 saatin sonunda yüzeyde ne kadar mikrop yaşamaya devam ediyor? EGGER ürünlerinin yapılan testlerde “yüksek” yetkinlik derecesine sahip olduğu belirtilmiştir.

Private Bathroom with Vanity made out of PerfectSense Matt and Feelwood Synchronised-Pore, matt and warm surface of the drawers, mirror, white washbasins, towels

Tasarımdan ve uygulamadan taviz vermeyin

EGGER’in onaylı antibakteriyel yüzey özelliği dekor, doku ve taşıyıcı malzemeden bağımsızdır ve bu antibakteriyel yüzey özelliği ile  mimarlara ve üreticilere, yüksek derecede hijyen beklentileri olan projelerde daha fazla özgürlük alanı sağlanmaktadır. Manfred Riepertinger bu başarının sebebini, “Kanıtlanmış dekor ve malzeme kombinasyonumuz sayesinde tasarımlarınızdan hiçbir taviz vermenize gerek kalmıyor. Her zamanki gibi dekor çeşitliliğimize güvenebilir, dekorları farklı taşıyıcı malzeme ve laminatlarda edinebilir, antibakteriyel yüzey beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Daha fazla doğrulama için ücret ödemeniz de gerekmiyor. Müşterilerimizin de bildiği gibi tüm ihtiyaçları tek bir kaynakta sunuyoruz. Üstelik şimdi bu kaynağımız onaylandı ve test edildi. Böylelikle siz müşterilerimiz için güvenliği tasarımla buluşturmuş oluyoruz,” sözleriyle özetliyor.

 

 

Antibakteriyel yüzey özelliği, güvenliği ve tasarımı bir araya getiriyor

 

→     Yapılan testlere göre Eurodekor melamin kaplı levhalar, PerfectSense laklı levhalar, standart laminatlar, XL, kapı ebadı, Flammex, laklı laminatlar, tamamlayıcı dekoratif laminat levha ürünleri (tezgahlar, arka duvar panelleri), kompakt laminatlar, Laminat Parke, Aqua+ Laminat Parke, Design Parke GreenTec ve Comfort Parkeler yüksek antibakteriyel özelliklere sahiptir.

→     Mikrop ve bakteriler 24 saat içinde %99,9 oranında yok olur.

→     ISO 22196/JIS Z2801 standartlarına göre test edilip bağımsız test enstitüsü Hohenstein tarafından onaylandı.

→     Antibakteriyel özellik, termoset ile sertleştirilmiş melamin yüzey sayesinde elde edilmiştir.

→     Başarısı kanıtlanmış EGGER dekor ve malzeme kombinasyonundaki antibakteriyel yüzey özelliği.

→     Antibakteriyel yüzey özelliği, alev geciktirici ve sudan etkilenmez ürünlerde de mevcuttur.