“ EGGER Tır ” İlk Kez Türkiye’de!

EGGER müşterileri, özel olarak yapılandırılmış EGGER TIR ile, ahşap esaslı malzeme üreticisinin tüm ürün yelpazesini yakından ve bizzat tecrübe edebilirler. Son derece modern teknoloji ile donatılmış olan tır aynı zamanda, ürün tanıtımları, eğitim ve etkinlikler için de imkan sunuyor.

EGGER firması 2011 yılında, tüm Avrupa’da “EGGER Roadshow” olarak bilinen yol turlarını başlattı. İşte o günden beri distribütörler, imalatçılar ve mimarlar, müşterilerine, bu mobil ve modern showroom ile EGGER hakkında doğrudan bilgi sunabiliyorlar ve şirketi tanıtabiliyorlar. Şimdiye kadar çok sayıda Doğu Avrupa ülkesini ziyaret eden EGGER Tır, bu kez ve ilk defa Türkiye’ye getirilmiştir.

EGGER firması, “EGGER Dünyasını Keşfedin” başlığı altında özel bir pazarlama aracını müşterilerine sunuyor. Son derece modern teknoloji ile donatılmış olan EGGER Tır, EGGER ürünleri dünyasını tanıtırken, ürün sunumları, eğitim ve etkinlikler için de kullanım imkanı sağlıyor. EGGER Grup Pazarlama Müdürü Hubert Höglauer konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor; “İmalatçılar, mimarlar ve distribütörlere pazarlama alanında yeni bir boyut sunuyoruz. Bir yandan kendilerini EGGER hakkında daha derinden bilgilendirebilir ve varolan gelişmeleri takip edebilir, diğer yandan da, bu tırı, müşterilerine EGGER dünyasını tanıtmak için kullanabilirler. Böylece, bizim şirketimizin know-how dediğimiz bilgi ve tecrübelerinden faydalanabilirler ve hep birlikte satış ortaklıklarımızı güçlendirebiliriz.”

EGGER’in başlıca odak noktası, müşterilerine, ahşap ile yaşama ve çalışma hakkında en son, en uygun ve yerinde erişim ile çözümler sunmaktır. Pazarlama Müdürü Höglauer; “EGGER Tır, müşterilerimize tüm ürün ve çözümler hakkında genel bir bakış imkanı sunan, benzersiz bir platformdur” diyor. Distribütörler, EGGER ürünleri ile ilgili eğitim sağlamak ve kendi müşterilerine etkinlikler düzenlemek için de bu tırdan faydalanabilirler. Showroom, hem sunumlar, hem de etkinlikler için kullanılabilir.

ORTAKLIKLARLA HEDEFE DAHA HIZLI ULAŞIM

Interaktif ve modern bir showroom sağlamanın ötesinde, Tirol ahşap esaslı malzeme üreticisi aynı zamanda, müşterilerini özel bir pazarlama paketi ile destekliyor. Davetiyeler, el ilanları, rulo tanıtım broşürleri veya posterler, müşteri ile işbirliği içinde hazırlanıyor. Hubert Höglauer; “Bu projede, ortaklık kavramı bizim için tam merkezde yer alıyor. Doğru ürünlere ek olarak, müşterilerimize yenilikçi çözümler ve hizmetler sunmayı hedefliyoruz ve yapıyoruz” diyor. EGGER distribütörleri de bu tırla, müşterileri için seminer ve eğitimler organize edebiliyorlar. “Biz her zaman müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyoruz ve bununla ilgili de çok farklı şekillerde ürün satış desteği sunuyoruz. Uzun vadeli müşteri ilişkilerinin temeli ortak başarıdır”  diye açıklıyor Hubert Höglauer.

SANAL VE GERÇEK DÜNYAYI BİRARAYA GETİRMEK

Keşif, tır kavramıyla sahneye çıkıyor. Mobil platformun girişinde kuş sesleriyle kaplı orman yolda ilerlerken bile, EGGER felsefesi, ziyaretçilerin tüm duyularıyla iletişim halindedir. Bir çok özelliğin yanı sıra, bu tır çevre döngüsünü dijital formda sunuyor. Sürdürülebilir ormancılıktan, biyokütle enerji santralleriyle atık ahşap kullanımından elde edilen ahşap esaslı malzemelerin üretimine kadar, farklı ve hareketli animasyon, gerçek üretim videoları ziyaretçilere sunuluyor.

EGGER Evi ise tır içinde yer alan farklı bir gösteri istasyonudur. Bu uygulama, müşterilerin, cam bir masadan interaktif kontrol imkanıyla, sanal evin içinde gezinmelerini sağlar. Yüklenmiş tüm EGGER ürünleriyle ilgili detaylı bilgiler mevcuttur ve hem yapısal hem de mobilya detayları birleşimleri incelenebilir.

Dijital çözümlerde tüm EGGER ürün yelpazesini içinde barındıran merkez bir malzeme kütüphanesi bulunmaktadır. EGGER Tır’daki ileri istasyonlarda, MRI teknolojisiyle HD bir Sanal Tasarım Stüdyosu (VDS) veya QR Tanıma ile VDS Profi uygulamaları yer almaktadır.

ÖDÜLLÜ EGGER TIR

Essen’deki RedDot Ödülleri Jürisi ve Hannover’deki iF forumu da, bu sıradışı konseptten etkilendiler. Bu malzeme kütüphanesi ile mümkün olan en küçük alanda ürün sunumunun gerçekleştirilmesini ve çevresel döngü işleyişini farkettiler.

EGGER TIR Malzeme Kütüphanesi, POS kategorisinde, 2011 yılı RedDot Tasarım Ödülü’ne layık görüldü. 2012 yılındaysa, “Kamusal Alanlarda Kurumsal Mimari Uygulamaları” kategorisinde iF İletişim Tasarımı Ödülü’nü aldı. Jüri, EGGER Tır için; “Keşfe dayalı ve eğlenceli navigasyon imkanı dikkat çekiyor. Karma gerçeklik kurulumunun yardımıyla, kullanıcının markayı canlı deneyimlesi sağlanıyor. Bu harika bir araç”  açıklamasını yaptı. EGGER TIR içindeki çevre döngüsü de ayrıca, 2012 yılında iF İletişim Tasarım Ödülü kazandı.