EGGER’DEN ÖZGÜNLÜK VE DOĞALLIĞI BULUŞTURAN YENİ KOLEKSİYON

EGGER, uzman distribütörler için hazırlanan yeni mantar döşeme koleksiyonu ile özgünlük ve doğallığı buluşturararak, piyasaya yeni bir boyut getiriyor. Dışarıdan bakıldığında, oniki yeni dekor modelinde ve yeni geniş döşeme tahtası biçiminde görünen bu koleksiyonda, ürünlerin iç kısmında, zemin döşemesinin en yüksek ekolojik standartlarla buluşmasına tanıklık ediyoruz.

EGGER’in dünyaya ‘cork+ flooring’ adıyla sunduğu mantar+ döşeme koleksiyonu, laminat parke işlevselliği ile doğal bir ürün olarak mantarın avantajlarını biraraya getiriyor. Mantar+ teknolojisi sayesinde, dekor ve yüzey doğrudan baskı işlemi kullanarak özel mantar malzemeye uygulanır. Böylece şık ahşap etkileriyle mükemmel uyumlu tasarım yüzeyiyle, laminat parke gibi görünen sonuçlar elde edilir. EGGER Perakende Ürünler Pazarlama Müdürü Michael Gerbl, bu yeni oniki dekoru “özgünlüğün açıkça ifadesi” olarak değerlendiriyor ve devam ediyor; “Mantar+ distribütör koleksiyonu için yeni bir yön belirlerken, özgün materyaller ile çalışmak ve onların en avantajlı halleriyle kullanmak bizim için çok önemliydi. Geçmişte, müşterilerimiz mantar döşemenin olumlu özellikleri ve ahşap etkilerinin çekici görünümü arasında seçim yapmak zorunda kalıyorlardı. Şimdi biz, mantarın da odun gibi görünebildiği ve laminat parke işlevselliğini gösterebildiği ürünü onlara sunuyoruz.”

Tasarımdaki doğallık açısından, EGGER mantar+ döşeme, yeni geliştirilen oniki dekorunu özel bir vurgu ile sunuyor: Geniş döşeme tahtası formatı (1,292 x 245 mm (50.87” x 9.65”)). Zemin panoları geniş olduğundan, odalar da daha büyük görünen bir rahatlık ve açık atmosfere sahip olurlar. Tasarım Müdürü Janina Keller, dekorların geniş bir döşeme tahtası üzerinde çok daha güçlü etkileri olduğunu söylerken, “Koleksiyondaki dekorlar, doğaya en yakın görünümün tekrarıyla özgün tasarımı sunuyorlar. Geniş döşeme tahtası formatında, izleyenlere aslında gerçek ahşaptan yapılmış görnümünü tavsiye edebiliyoruz.”

EGGER mantar+ koleksiyonu, Floorline koleksiyonundan başarılı Arlington Oak (Meşe) dekoruna dayanarak “Doğal, tebeşir ve konyak” renk varyasyonlarıyla oluşturulmuştur. Koleksiyon ayrıca, klasik döşeme tahtası biçiminde iki ek meşe tasarımını da (1.292 x 193 mm (50.87 “x 7.60”)) kapsamaktadır. Odenwald Meşe koleksiyonunun temel özelliklerinden biri olarak görülebilir. Daha dar formatı ve benzerleriyle, nerdeyse canlı izlenimi veren doğal görünüm sağlar ve küçük odalar da kullanılabilir. Biraz daha kaba kesimli ve biraz daha koyu Madalena Meşe aynı özelliklere sahip olsa da, aynı zamanda çarpıcı bir etkisi vardır. Meşe görünümlü şık dekorların yanı sıra, EGGER mantar+ döşeme koleksiyonun ahşap özgünlüğünde farklı çeşitleri de mevcuttur.  toplama ahşap diğer otantik tipleri bulunuyor. Geniş formattaki Ettal Karaçam, yumuşak ve doğal bir renk sergiler. Ateşli Weinsberg Kül ise termo renkli görünümüyle, sıcak ve çekici bir görünüme sahiptir

EGGER mantar+ döşeme koleksiyonunda, fırçalanmış ahşap etkileri ile Rustik tarz ifadesi vardır. Dokunmanın çok daha önemli hale geldiği günümüzde, artık zeminler de iyi hissetmelidir. Bu noktada Michael Gerbl, bu ürün grubunun önemini şöyle açıklıyor; “Bilinçli bir kararla tercihini mantar döşeme lehine yapan bir kullanıcı, bu zemin üzerinde sadece spor ayakkabılarıyla yürümek istemiyor. Bu döşeme belki sabahları yalınayak yürüdüğünüz yatak odanızda ya da çocuklarla oynadığınız bir kreşin zemininde kullanılacaktır. İşte bu nedenle, dokunma konusu, mantar döşemenin özellikleriyle daha önemli hale gelmektedir.”