Ekonomi Bakanlığı uzmanlarından ’Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri’

Ekonomi Bakanlığınca, TOBB ve TİM koordinasyonunda, Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği organizasyonu ve ilgili ticaret ve sanayi odaları işbirliği ile 4 ilde ’Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri’ düzenleyecek.

AKİB’ten yapılan açıklamaya göre, seminerler 10 Nisan Salı günü Kayseri’de, 11 Nisan Çarşamba günü Nevşehir’de, 12 Nisan Perşembe günü Niğde’de ve 13 Nisan Cuma günü Karaman’da düzenleniyor.

’İhracatta sağlanan devlet yardımları, pazara giriş engelleri ve çözüm yolları, ticarette teknik engeller’ konularının Ekonomi Bakanlığı uzmanları tarafından anlatılacağı ’Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri’nde, Eximbank uzmanları da Türk Eximbank İhracat Kredi Sigorta ve Garanti Programları’nı anlatacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan AKİB Koordinatör Başkanı Mahmut Arslan, “İhracatçılarımızın en önemli sorunlarından biri ihracata yönelik devlet yardımlarını etkin şekilde kullanmamaktır. Bu seminere katılan firmalarımız konuları bizzat yönetmeliği oluşturan uzmanlardan dinleme ve onlara sorularını yönelterek doğru kişilerden bilgi alma imkanı bulacaklardır. Ayrıca uzmanların Kayseri, Nevşehir, Niğde ve Karaman’a firmalarımızın yanlarına gitmeleri fırsattır” dedi.