Endüstriyel Ölçekli Modüler Mobilya Üretimi

Mobilya Üreticisine Yönelik Bir Kılavuz

Büyük boyutlu bir proje için modüler mobilya üretmeye gelince, asıl endişe kalite ve üretkenliktir. Modüler mobilya imalatçılarının çoğu, temel makine veya giriş seviyesi makinelerin yardımı ile Modüler mobilya yapıyor. Mobilyaları daha büyük ölçekte yapmak için, her şeyden önce, endüstriyel ölçekli makinelere ve üretim prosesine sahip olmak gerekir. Sanayi ölçeği, günde işleme tabi tutulması ve ilerleyen vardiya demektir. 
Bu yazıda “Endüstriyel Ölçekli Modüler Mobilya” yapımı ele alınacaktır.

Birçok modüler mobilya imalatçısının, değişen yatırım bütçelerine sahip yüksek teknoloji ürünü makinalarla piyasada bulunan birimlerini kurduklarını gözlemledik. Hindistan’da Modüler Mobilya’nın birçok üreticisi var ve bu nedenle bu sektörde pazarda büyük bir rekabet var. Ne yazık ki bugün pek çoğu kalite, üretkenlik ve tekdüzelik sorunlarıyla karşı karşıyadır. Bu, çok iyi makinelere ve mükemmel bir fabrika ayarına sahip olsalar bile gerçekleşiyor. Sonuçta bu, finansal krizlere kadar uzanıyor. Bu durumun ana sebebinin aşağıdaki alanlardaki sorunlardan kaynaklandığını gözlemledik.

 • Makinelerin kompozisyonu.
 • Üretim süreci.
 • Şişe boyunları.
 • Makinelerin ve aletlerin zayıf bakımı.
 • İşteki hassaslık eksikliği Bu makalede büyük toplu üretim için Endüstriyel Ölçekli Modüler Mobilya Yapımı ele alınacaktır.

Bu kurulum 5Cr arasında değişen bir yatırıma ihtiyaç duyacaktır. 15Cr. ekipmanın kaynağına ve proje için seçilen ekipmanın derecesine bağlı olarak. Piyasada, giriş seviyesi ağaç işleme makinelerinden endüstriyel amaçlı makinelere kadar olan makineler mevcuttur. Giriş seviyesi makineler, büyük yığın üretiminin baskılarına dayanacak kadar sağlam değildir. Bu nedenle, kesintisiz üretim için Endüstriyel ölçekli ekipmanın seçilmesi önerilir. 
Modüler mobilya üretiminde ana işlemler şunlardır:

 • Panel kesme
 • Kenar bantlaması
 • Sıkıcı

Biz ele alacağız Sanayi Sınıf Makineleri büyük çapta Modüler Mobilya Üretim için en verimli bu üç işlemlerini gerçekleştirecektir.

Panel Kesme

Panel Beam Testere seçilirken önemli kriterler:
Panel kesimi, vardiya başına otomatikleştirmeye ve üretime bağlı olarak line panel kiriş testeresi veya Açısal Kesme kullanılarak yapılır. Vardiya başına 300-600 sayfa boyutlandırma kapasitesi için, kaliteli ve sağlam bir ekipmana ihtiyaç duyulmaktadır.

 • Sürgülerin ve kayma mekanizmasının hassas ve otomatik temizleme mekanizması ile kontrol edilmesi gerekir.
 • Vidalı mekanizmalı mekanizma Japonya’dan tanınmış bir marka olmalıdır. Taşıtın uzunluğu boyunca topuzun çok hassas bir şekilde işlenmesi gerektiğini anlamalıyız.
 • Ayrıca, slaytlarda kullanılan malzeme, kullanım sırasında herhangi bir hareket veya sapma olmaksızın mekanik olarak sağlam olmalıdır. Çoğu kez, makinenin yeni olması durumunda makinenin iyi çalıştığı ancak birkaç ay içinde sorunların panellerin düzgün kesilmesi ve kesilmesine başladığı görülür. Üretimdeki herhangi bir durdurma çok masraflı olacaktır.

Bu tür kompozisyonlarda iki ışın testeresi sırayla tutulur. Paneller ilk kiriş testeresinde otomatik yükleyici yardımıyla yüklenir (3.2, 4.5 veya 5.6 metre uzunluğunda). Bir seferde azami sayıda sayfa yerleştirmek için testere çapını seçebiliriz.

Bir kerede 4 ila 9 panolara bir demet yükleyebiliriz. Klape, tahtayı kelepçelemekte ve ilk referans kesimi yapılmaktadır. Bundan sonra, çubuklar bileşenin istenilen genişliğine kadar kesilir. Bu çubuklar, uzunluk kesimi için çubukları diğer kiriş testeresine götüren konveyöre beslenir.

İkinci kiriş testere çapraz kesici kiriş testeridir .

Temel fark genişliktir. Genişliği 140 mm’den 1300 mm’ye, uzunluğu 260 mm’den 5600 mm’ye ve panel kalınlığını 6 mm’den 50 mm’ye kadar kesebilir.

Bu makinede hareketten bağımsız çift bağlama çubuğu var. Böylece kelepçelerin değişken hareketi ile bir kesimde farklı uzunlukları kesebiliriz.

Bu makinede, israfları kontrol eden dahili optimizasyon yazılımı bulunur. Ayrıca işi kolaylaştıran çok sayıda kesim programı da saklayabilir. Programlar yeni kesim modellerine kolayca değiştirebilir.

Tüm bu makineler tozdan arındırmak için ağır emme ile bağlanmalı ve makineyi temiz tutmalıdır. Toz toplayıcılardan gelen hava akışı testere bıçağını serin tutarak testere bıçağının ömrünü uzatır.

İkinci önemli nokta puanlama bıçağı ve konumlandırma. Piyasada bulunan birkaç ayarlanabilir skor bıçağı türü vardır. Bir tanesi, posta bıçak kesimiyle eşleşecek şekilde skor koruluğunun kalınlığını seçmek için ayarlanabilir saplı iki bıçaktan oluşur. Ikincisi V koru türüdür; bunun içinde kesim derinliğini ayarlayarak kesim genişliğini ayarlarız. Üçüncüsü çalkantılı kesici blok. Burada, ana testere bıçağı kesimine uyacak şekilde sallanma derecesini ayarlayabiliriz.

Takımın bilenmesi, seri üretimde çok önemlidir ve düzgün şekilde bilenmemesi halinde çok fazla israfa neden olabilir.

Panel Testere Makinesini etkin bir şekilde kullanırken önemli hususlar:

Ana ve puanlama bıçağının bilenmesi çok önemlidir. Birçok fabrika, testere bıçağı yeni olduğunda kesmenin çok iyi olduğunu, ancak yeniden kesildiğinde aynı olmadığını söyledi. Bu, bileme işleminin düzgün yapılmadığını gösterir. İşi etkili ve doğru bir şekilde yapmak için iyi bir testere bıçağı değirmeni bulunmalıdır. İşçilik kalitesi ve verimliliği doğrudan etkileyecek satıcılara güvenemeziz. Genellikle karbür ucunun kalınlığı, bıçak bileyle kesildikten sonra düzensizleşir. Bıçağın yüksekliği uçtan uca da değişir. Bu, bileme makinesinin bölme kafasının düzgün ayarlanmadığını veya bir problemi olduğunu gösterir. İpuçlarının yüksekliği değişirse, sadece birkaç karbür ipucu kesiyor ve dinlenme parçaları kesmeden hareket ediyor. Bu nedenle, yük kötü ipucu ve kötü kesim ile sonuçlanan birkaç ipucu üzerinde aktarılır.

Son olarak, en az değil; makine iyi muhafaza edilmelidir. Makinenin kusursuz çalışması için uygun temizleme ve yağlama önemlidir.

Kenar bantlama makinesinin seçilmesi: Yapılması ve Yaptırmaması Gerekenler

Makine seçilirken önemli kriterler:

 

Kenar bantlaması, panel mobilya imalatında katma değer sağlayan ikinci önemli süreçtir. Yüksek üretim fabrikalarında bandın iki tarafını tek bir geçişte kenarlaştırmak gereklidir.

Bu nedenle, birinin Çift yan Kenar bantlama Makineleri olması gerekir.
Herhangi bir iyi kenar bantlama makinesi iyi bir mühendislik parçası olmalıdır. Bu, pürüzsüz parça hareketi, düzgün yapıştırma ve ince tutkal çizgisi, üst ve alt kenarların ince kenar düzeltme ve temizleme işlemini gerçekleştirmek için doğru basınç ile başlar.

Bu makinede bir makine sabitlenirken diğeri güçlü mekanik slayt üzerinde hareket eder. Bunun konumu panonun genişliğine göre ayarlanır.

Normalde Sıcak tutkal yapıştırıcıları Kenar bantlama makinelerinde kullanılır, ancak şimdi ürünün estetiğini arttıran çok ince yapıştırıcı hattı veren PUR yapıştırıcıları mevcuttur. İnce tutkal hattını garanti eden lazer makineleri de mevcuttur.

Kesintisiz bir üretim yapılabilmesi için, bir tornalama cihazıyla aynı doğrultuda iki adet Yan Kenar Bantlama Makinesi bulunmalıdır. Böylelikle, bileşen kenarının dört kenarının bir geçişinde bantlanmasını sağlayabiliriz. Bu, herhangi bir durmadan kesintisiz bir süreci garanti eder.

Kenar bantlama makinesini etkin bir şekilde kullanırken önemli hususlar:
Endüstriyel ölçek seçilmiş skalada çıktı çok yüksek olduğundan herhangi bir hata büyük reddetme ve kayıplara neden olabileceğinden, tek bir kenar bantlama makineleri üzerinde çalışırken her işlemde çok dikkatli olmalısınız. Ön frezeleme, kesme ve düzeltme takımlarının netliği, verimlilik çok yüksek olduğundan çok önemlidir. Kenar bandının yapışma mukavemetinde pota sıcaklığı çok kritik olduğu için tutkal potasında kaliteli tutkal ve doğru sıcaklık olmalıdır.

Kenar bantlama makinesi, çeşitli kalınlıklarda birden çok kenar bandı içeren bir magazinle donatılabilir ve barkod okuyucu ile otomatik olarak değişen yüzeye uyacak şekilde bitirilebilir.

Besleme Otomatik Delme Makinesi ile
Hazır bileşenleri, besleme otomatik delme makinesinden beslenir. Bunlar dakikada 20 ila 25 parça işleyebilen çok hızlı çalışan makinelerdir ve bunlar 5 ila 20 saniye arasında çok hızlı kurulum sürelerine sahiptir. Makine, son derece sert olan ve tüm üretim ihtiyaçları için maksimum konfigürasyon yapılmasına olanak tanıyan son nesil 8000 dev / dak sondaj kafalarına sahip olabilir: 12 işleme kafasına kadar ve 384 bağımsız iğ kadar.

Küçük partilerde büyük hacimlerde otomatik delme makineleri
Bu delme makineleri panelin beş yüzeyinde sondaj işlemini tamamlayabilir. Aynı zamanda, birbirinden farklı iş parçalarını da alabilir. Makinelere, tasarlanmış delik işleme modeli için makineyi otomatik olarak ayarlayan barkod okuyucu bulunur. Bu sebeple farklı delme desenleri ile kolaylıkla ele alınabilen farklı boyut panellerine sahip olabilirsiniz. Dolayısıyla bu makineler çok esnektir ve çok az ayar süresi gerektirir.

Tüm üst uç delici makineleri, otomatik olarak yerleştirilen donanımla opsiyon haline getirilir. Bu, seçilen donanıma göre özel olarak hazırlanmıştır. Her türlü donanım otomatik olarak takılabilir. Alternatif olarak, bir plastik kese içerisinde donanım tedarik edebilir. Çünkü atime zamanında yüzlerce bileşeni işleyebilen bu otomatik poşetleme makineleri mevcuttur.

Nihai üretim sürecinde, bitmiş tüm bileşenler bir ürünü tamamlamak üzere dizilir ve hasar görmesini önlemek için kabarcık filmli shrink ambalaj makinesiyle paketlenir. Yatırım bütçesine uygun otomatik / yarı otomatik ve manuel shrink sarma makineleri mevcuttur.

Makineyi etkili bir şekilde kullanırken önemli hususlar: Sonuç olarak, bu otomatik makinelerin kullanıldığı en önemli husus şu olmalıdır: makinenin bakımı, toz toplama, temizlik ve uygun yağlama vs. Kesici takımlar, testereler ve matkaplar yeniden keskinleştirilmelidir. iyi bitirmek için zaman zaman.

Uygun bakım ve tutumla, herhangi bir zorluk çekmeden Uluslararası Kalite ve yüksek kaliteli yüzey bitirme ürünü üretebilir. İhtiyacımız olan şey, hepsinin kararlılığıdır.