Enza Home Modaya İlham Verdi

Modern ve özgün dekorasyon anlayışı ile yenilikçi çözümler sunan dekorasyon rehberi Enza Home ve Moda tasarımcısı Burçe Bekrek, Türkiye’de ilk kez mobilya ve modayı ortak bir konseptte bir araya getirdi. Tasarımcı Burçe Bekrek’in, Enza Home’un 16 yeni mobilya serisinden ilham alarak tasarladığı 16 farklı kıyafet tasarımı, Yataş Grup’un dünya bayileriyle bir araya geldiği toplantıda gerçekleştirilen bir defilede sergilendi.

Defilede, 2016 Miss Turkey Türkiye Güzeli Buse İskenderoğlu ve Miss Turkey 2015 birincisi Ecem Çırpan da podyumda yürüyen ünlü mankenler arasındaydı.    

41 yıllık tecrübesi ile mobilya, yatak ve ev tekstili sektöründe kaliteli ve yenilikçi ürünleri ile fark yaratan Yataş Grup, Antalya Titanic Deluxe Hotel Belek’te düzenlediği bayi toplantısında, moda ve mobilyayı bir araya getiren bir defileye de ev sahipliği yaptı.

Moda Tasarımcısı Burçe Bekrek’in Enza Home’un 16 yeni mobilya serisinden aldığı ilhamla, her bir seri için ayrı tasarladığı 16 kreasyon, davetlilerin de büyük beğenisini topladı. Defilede kreasyonları, 2016 Miss Turkey Türkiye Güzeli Buse İskenderoğlu, Miss Turkey 2015 birincisi ve Miss World 2015’ te Türkiye’yi temsil eden Ecem Çırpan ile ünlü mankenler Aleksandra Korotkaıa, Olga Kapitsina tanıttı.

Enza Home’un stili detaylarda hayat buluyor

Defiledeki tasarımlar, Enza Home’un yeni çıkarttığı 16 mobilya serisi ve tasarımcı Burçe Bekrek’in özgün stiliyle harmanlandı. Tasarımlarda geometrik ve mimari çizgileri modern detaylarla yorumlayan Burçe Bekrek, Enza Home mobilyalarından esinlenerek hazırladığı bu özel çalışmada, Enza Home’un bu seneki konseptlerine uygun renkleri, kumaşları ve dokuları kullandı. İnce detayların ön plana çıktığı tasarımlar, Enza Home’un dekorasyon felsefesini yansıtan modern, geometriksel ve çağdaş bir stili podyumlara taşıdı. Moda tasarımcısı Bekrek, Enza Home ile gerçekleştirdiği bu iş birliği hakkında şunları söyledi;

Enza Home konsept ürünler sunan bir mobilya ve dekorasyon markası olduğu için, endüstriyel tasarıma atıfta bulunarak, kendi koleksiyonlarımdan farklı olarak daha modern, geometriksel ve çağdaş bir stil yakalamaya çalıştım. Bu özel bir defile olduğu için, Enza Home’un 16 farklı konseptinden 16 farklı kıyafet tasarladım. Yani her Look ayrı bir seriden esinlenilerek ortaya çıkarıldı. Yine kendi çizgimde, sadece daha az renk kullanarak Enza Home’un kendini detaylarda gösteren felsefesini modaya yansıttım. Tasarım, aslında birçok farklı alanı buluşturan engin bir deniz. Enza Home’la birlikte hayata geçirdiğimiz bu proje benim için de bir ilkti ve çalışırken büyük keyif aldım.