EPLF 20 yaşında! Kutlamalar da Dünyadan Sadece ORSİAD Gazetesi Ordaydı

Dünyanın En Büyük Laminat Parke Derneği EPLF 20 yaşında!

EPLF geçtiğimiz günlerde 20. Yılını bir seri aktivitelerle Almanya’nın Bad Oeynhausen kentinde kutladı. Yapısal çalışma grupları ve genel kurul toplantıları haricinde, bu yılın kutlamalarında süpriz konuşmacılar ve GOP tiyatrosunun “Je t’aime” (Seni Seviyorum) adlı özel gösterisi yer aldı.

İki gün süren organizasyon, yapısal çalışma grupları “Piyasalar ve İmaj” ve “Teknikler” adlı iki farklı odaklı toplantılarda biraraya geldiler. Öğle yemeği molasından sonra toplantılar, GOP Kaiserpalais Fuaye’deki resepsiyona kadar devam etti. Kutlama aktivitesinin bir parçası olarak GOP Show’un performansçılara sahnede eğlence ve akrobasiyi birlikte sundukları etkileyici bir gösteri sergilediler. Sonrasında katılımcılar opera sanatçısının tatlı melodileri eşliğinde lezzetli bir akşam yemeği tattılar. Ertesi gün GOP Kaiserpalais Bistro’daki kahvaltı ile başladı. Genel Kurul toplantısındaki konuşmaların başında yer alan ve ünlü internet uzmanı Sanjay Sauldie tarafından internetin iş hayatındaki kullanımıyla ilgili yapılan konuşma katılımcıların beğenisini topladı.

IMG_4952

EPLF, laminat parke üreticileri ve yan sanayi arasındaki deneyim ve görüş paylaşımı için uluslararası bir platform olarak tanımlanıyor. 1994 yılında, sekiz tanınmış Avrupalı ​​üretim şirketleri – Alsapan (Fransa), Hamberger (Almanya), Kaindl (Avusturya), Meister Leisten (Almanya, şimdi MeisterWerke Schulte GmbH), Dekaply (Belçika), Unilin (Belçika), Vesterby (Danimarka ) ve Witex (Almanya, şimdi Windmöller Döşeme) – Almanya’nın Bonn kentinde toplanarak bugünkü EPLF’yi yani Avrupa Laminat Parke Üreticileri Birliği’ni kurdular. O zamandan beri de, EPLF ve sektörün öncüleri olan üyeleri açısından laminat parke sektöründe son derece heyecan verici gelişmeler yaşanmıştır.

IMG_4908

Bugün EPLF’nin üyeleri arasında 11 Avrupa ülkesinden 21 üretici ve 33 tedarikçi ve laminat parke sektörü için servis sağlayıcıları bulunmaktadır. EPLF üreticileri şu anda küresel laminat parke pazarının yaklaşık % 55’i ve Avrupa pazarının üzerinde %80’nin kaynağını oluşturmaktadırlar.

IMG_4955

EPLF’nin bugünkü Başkanı Ludger Schindler, daha önceki başkanlar Roland Elbracht (Witex), Göran Dannborg (Perstorp) ve Ulrich Windmöller’in (Witex) başarılarının izinden aynı şekilde ilerlemektedit. veizinden , 2002 yılından bu yanadernek lider olmuştur. 2002 yılında teknik komitenin başına gelen Dr. Theo Smet (Unilin) de o zamandan beri önemli standardizasyon çalışmalarının geliştirilmesinde önemli çabalar serfetmiştir. 1998 yılında, Berthold Heuser yerine gelen Peter H. Meyer, EPLF’nin Müdürü olarak görev yapmaktadır. EPLF dernek merkezi Almanya’nın Bielefeld şehridir.

IMG_4988