EPLF üyeleri, iki yıllık bir dönem için Yönetim Kurullarını yeniden seçtiler

Bu yılki Genel Kurul sırasında, Avrupa Laminat Parke Üreticileri Derneği (EPLF) üyeleri, Max von Tippelskirch (İsviçre Krono), Ruben Desmet (Unilin) ve Eberhard Herrmann’ı (Classen) bir kez daha ve iki yıllık dönemde Yönetim Kurulu’na başkanlık etmek üzere yeniden seçtiler. Windmöller’den Georg Kruse de denetçi olarak yeniden atandı.
EPLF başkanı Max von Tippelskirch (İsviçre Krono) konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Derneğimizin liderliğine duydukları sürekli güven için tüm EPLF üyelerine teşekkür etmek istiyorum. EPLF için önemli konularda çalışmalarımızı sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz. Bunlardan biri de kuşkusuz sektörümüzün sürdürülebilirliğini ilerletmektir. Özellikle döşeme ürünlerinin döngüselliğini daha da iyileştirmek için EPLF’nin CISUFLO projesine katılımına eşlik etmekten heyecan duyuyoruz.“
Ruben Desmet (Unilin) ise şunları söyledi: “EPLF’nin hedefleri üzerinde iki yıl daha çalışmaktan heyecan duyduğumuzu söylerken, tüm Yönetim Kurulu Üyeleri adına konuşuyorum. EPLF’deki güçlü üye tabanımızla gurur duyuyoruz ve daha fazla üyeyi derneğimize katılmaya teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Mevcut ve yeni üyelerle ortak ilgi alanlarına yönelik başka bir büyük işbirliği dönemini sabırsızlıkla bekliyorum.”
Eberhard Herrmann (Classen) de ayrıca tüm üyelere yenilenen güvenleri için teşekkür etti ve şunları ekledi: “Yönetim Kurulu, sürdürülebilirlik ve yenilik gibi sektörümüz için çok önemli olan alanlarda liderliği sürdürmeye ve laminat parkenin yüksek kalitesi ve dayanıklılığını savunmaya kararlıdır.”
Yönetim Kurulu, derneğin nihai karar organı olan EPLF Genel Kurulu tarafından seçilir. Yılda bir kez yapılan toplantıda tüm olağan üyeler oy kullanır.