EPLF’den Türkçe teknik broşür: “Laminat Parkeye uygun şilte malzemesi nasıl seçilir?”

 

Almanya Bielefeld merkezli, Avrupa Laminat Parke Laminat Parke Üreticileri Birliği EPLF (www.eplf.com) tarafından hazırlanan ve laminat parke altındaki altlık malzemeler konusu üzerine pratik bilgiler sunan teknik broşür, Hollandaca olan ilk baskısının ardından, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Lehçe, Rusça ve İspanyolca yayınlandı. EPLF’nin PDF formatındaki bu teknik broşürü geçtiğimiz günlerde Türkçe olarak yayınlandı.

“AVRUPA CEN/TS 16354 · Şilte malzemesi için EPLF Teknik Bülteni” başlığı altında, kısa, net ve anlaşılması kolay bilgiler sunan EPLF broşürü, laminat parkeye uygun şilte malzemesi nasıl belirlendiğini açıklıyor. Broşür, sadece döşeme ve altlık malzeme satışı yapanları aydınlatmakla kalmıyor aynı zamanda perakende ticaret yapanlar için de iyi bir kaynak niteliğini taşıyor. Bu kaynak yardımıyla döşeme altlığı seçiminde daha güvenli sonuçlar elde etmek amaçlanıyor.

elnd15012_b1a

Yeni kalite değerlendirme standartları Avrupa Standardizasyon Komitesi (CEN) ve EPLF bünyesinde birçok grupla yıllardır yürütülen çalışmalar sonucunda, Laminat Parke altında kullanılan şilte malzemelerini düzenleyen resmi çerçeve 2013 yılı sonunda ilk kez yayınlanmıştır. EPLF, bu standardizasyon çabalarının arkasındaki lider güçlerden biridir.

elnd15012_b1b

EPLF, ayrıca, öngörülen uygulama alanlarında Şilte’nin Laminat Parke’nin altında yeterli koşulları sağlaması için sahip olması gereken asgari özelliklerin yürürlüğe konmasına da katkıda bulunmuştur.

Broşürü, EPLF’nin http://eplf.com/en/laminate/infomaterial.html adresinden “Underlay materials” (Döşeme altı malzemeleri) anahtar kelimesini kullanarak, istediğiniz dilde indirebilirsiniz.

EPLF Logo Warenkennzeichnung Blau