ERMİŞ MOBİLYA MALZEMELERİ SAN.VE TİC.A.Ş./ TÜLAY  TÜMÇALI

 

Firmanız hakkında kısaca bilgi alabilir miyiz?

Ermiş Mobilya 60 yıldır sektörde var olan bir aile şirketidir.  İkinci kuşakla beraber iş başındayız. Biz genç dinamik bir kadroya sahibiz. İzmir’de Türkiye’de marka olmuş firmaların bölge bayiliğini yapıyoruz. İthal ürünlerimiz de var. Aynı zamanda bu ithal ürünlerin Türkyie distribütörlükleri var. 8 yıldır üretimi devam eden bir fabrikamız var. Fabrikamızda Avrupa standartlarında modüler mutfak gövde üretimi ve fason kesim  işçiliği yapıyoruz. İzmir  Torbalı’da yeni  bir yatırım yaparak  şuan bitmek üzere olan 10.000m2 bir fabrika inşaatına girdik. Kadromuzla beraber geleceğe gençlerle birlikte yatırım yapıyoruz. Türkiye için çalışıyoruz.

2015 hedefleri niz nelerdir?

Biz hedeflerimizi  bu yatırımları yaparken zaten belirlemiştik.  Üretimi nasıl artırabiliriz noktasında fizibilitie çalışmaları yapıyoruz. Bunun için de çeşitli yatırımlar yapıyoruz.  Tabii ki üretimi artırmak için de önce ihracat yapmamız gerekiyor. İhracata nasıl yönleniriz diye düşündük. Bunun için birkaç projemiz var.
Türkiye’deki ürettiğimiz modüler mutfak ve fason kesim işçiliğinde küçük esnaf çok zorlanıyor. Küçük esnafa bu konuda yardımcı olabilmenin yollarını arıyoruz.

IMG_1104

2014 Intermob Fuarı’ndan beklentileriniz nelerdir?

Biz bu fuarda 3. Senedir varız. Varolma sebebimiz , ihracat için doğru müşteri potansiyeli var mı, varsa biz onlara ulaşabilir miyiz düşüncesiyle katıldık.

IMG_1114
Yurtdışı fuarlarına şu ana kadar katılımımız olmadı fakat önümüzdeki yıl itibariyle bu yönde de çalışmalara başlayacağız.

IMG_1110