Eumabois Ligna 2017’de

 

22-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında Hannover’de gerçekleşen dünyanın önde gelen ağaç işleme teknolojisi sektör fuarı Ligna’ya yaklaşıyoruz. Toplam 128.000 metrekarelik bir alanda gerçekleşecek olan fuarda, 49 ülkeden gelen 1.500 katılımcı olacak. Fuar yetkilileri, küresel olumlu ekonomiye paralel olarak Ligna’nın da yoğun uluslararası ilgiyle karşılaşacağını ve başarılı bir etkinlik olacağını belirtiyorlar. Endüstri 4.0 ve akıllı üretim süreçleri ile bağlantılı olarak ahşap işleme teknolojileri endüstrisindeki eğilimler, kendisini yeni bir düzen ile sunacak fuar boyunca ziyaretçilerin değerlendirilmesine tabii olacak.

 

Avrupa ahşap işleme makine endüstrisinin önde gelen derneği Eumabois Başkanı Leitz Juergen Koeppel, Almanya’da gerçekleşecek Ligna etkinliğiyle ilgili şöyle konuştu: “Ligna, dünyada ağaç işleme endüstrisindeki trendleri oluşturmak için en önemli yer olarak görülüyor. Geleceğin mobilya üretiminden söz ediyorsak, ziyaretçiler Hannover’deki malzemeleri görebilirler. Akıllı makineler ve akıllı araçlar, kaliteyi, üretkenliği, esnekliği ve sürdürülebilirliği sağlayacak unsurlardır. 22-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ligna’da yer almak gerekliliğinin nedenlerinden biri de budur.”

 

Eumabois Başkan Yardımcısı ve SCM Makine Müdürü Direktörü Luigi De Vito’nun yorumları da aynı yöndeydi: “Sektör, alışılmış standartlara uymadan çözümler, performans, güzellik ve doğru fiyata ihtiyaç duyan tüketicilere cevap verebilmelidir. Avrupa teknolojik çözümleri, Ligna’da sektörün teklifinin bir parçası olacaktır. Bütün bu çözümler, çevik, entegre, yönetilmesi ve denetlenmesi kolay, düşük maliyetli mülkiyet imkanı ve nihai son kullanıcı gereksinimlerindeki öngörülemeyen değişikliklere uyum sağlayabilecek şekilde tasarlandılar. Ligna, piyasadaki en son teknolojik yeniliklere dokunmak ve denetlemek için en iyi şansı sunmaktadır. ”

 

Yakın zamanda gerçekleşecek LIGNA’daki yeni düzen tüm katılımcıların daha çok fayda sağlaması üzerine tasarlandı. Aynı zamanda ziyaretçilerin de daha verimli bir fuar deneyimi elde edebilecekleri Ligna’nın bu yeni tasarımı herkesi memnun edeceğe benziyor. Deutsche Messe ile işbirliği içindeki uluslararası Eumabois derneğinin standıysa 17.Salon B76’da ziyaretçilerle buluşacak.