EUMABOIS toplantılarına AİMSAD’tan katılım

Avrupa ülkelerinde ağaç işleme sektöründe faaliyet gösteren 13 ülke derneği bir araya getiren Avrupa Ağaç İşleme Makinesi İmalatçıları Federasyonu’nun (EUMABOIS) Yönetim Kurulu ve Genel Kurul toplantıları, 28-29 Eylül 2017 tarihlerinde Almanya’nın Hamburg kentinde bulunan Hotel Atlantic Kempinski’de gerçekleşti.

28 Eylül 2017’de AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Erol’un da katılım sağladığı EUMABOIS’ın Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, mali konuların yanı sıra EUMABOIS gündeminde yer alan istatistik çalışması ile fuar konuları görüşüldü.

29 Eylül 2017 tarihinde gerçekleşen EUMABOIS Genel Kurul Toplantısı’na ise AİMSAD adına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sabri Erol’un yanı sıra AİMSAD Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak da katılım sağladı.

Toplantının başlaması ve gündemin onaylanmasının ardından, EUMABOIS Yönetim Kurulu Başkanı Juergen Koeppel hazırlamış olduğu raporu üyeler ile paylaştı.
EUMABOIS’in 2017’de sahip olduğu ağ ve 2018 hedefleri ile ilgili bilgilerin aktarıldığı toplantıda, ticaret fuarları ve EUMABOIS desteklenen fuarları görüşüldü. Pazar İstihbaratı Projesi’nin durumu hakkında görüşler üyeler ile paylaşıldı. Ayrıca 2016’nın verileri ve 2017’nin yarısının verileri üyelere aktarıldı.

2018 Eylül ayında EUMABOIS Yönetim Kurulu ve Genel Kurul Toplantıları’nın Türkiye’de AİMSAD ev sahipliğinde yapılması planlanıyor. Dünya genelinde 13 üye dernek ve 800 üye firması bulunan EUMABOIS’in toplantılarının Türkiye’de yapılacak olması ile hem ülke tanıtımı hem de sektör ve üyelerinin uluslararası pazarla tanışması amaçlanıyor.