Fark Yaratan Ürünlerle HÄFELE Intermob’daydı!

Mobilya, kapı donanım ve aksesuarları alanında sektör lideri olan Häfele, birbirinden farklı çözümlerle ve tüm yaşam alanlarını akıllı mekanlara dönüştüren en yeni ürünleriyle, Intermob 2013 Fuarı’nda da yer aldı ve ziyaretçilerin beğenilerini kazandı.

Geçtiğimiz günlerde Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Intermob 2013’te dikkat çeken firmalardan biri de Häfele oldu. Sektörde yenilikleri en kısa sürede tüketiciye ulaştırma artı değeriyle ünlenen Häfele, teknolojinin tasarımla buluştuğu ürünlerini de fuara taşıyarak, standında tanıttı. Stil ve renk uyumlu, şık ve konforlu ürünleriyle özellikle mutfak ve banyolarda kadınların ilk tercihi Häfele, mutfak ve dolap içi aksesuarlarını yaşam alanlarında sergiledi. Mobilyalara yeni bir tarz katan Lapis dekoratif menteşe kapakları, teknolojinin estetikle buluştuğu dokunmatik kalkar kapak mekanizması Climber ve yer kazandıran Paul döner masa donanımı ilk kez Intermob Fuarı’nda ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Häfele, kullanıldığı projelerin değerine değer katan ürünleriyle tasarımla işlevselliği bir arada sunuyor. Ürünlerin ötesinde yenilikçi fikirleriyle mobilya endüstrisine ivme kazandıran Häfele, yeni Montaj Şablonları ile mobilya üreticilerinin hayatına kolaylık katıyor.

Tüm dünyada toplam satış cirosu 1,1 Milyar Euro olan Häfele’nin Almanya’da sahip olduğu 5 üretim merkezi ve Macaristan’da 1 üretim merkezine ek olarak çeşitli ülkelerde 1.500 farklı tedarikçisi bulunuyor.  Almanya merkez stoklarından bugün yaklaşık 160 ülkeye ihracat yapan Häfele’nin merkez stok alanına her gün 140 tonun üzerinde mal girişi ve çıkışı yapılırken, günde yaklaşık 4.500 fatura kesiliyor.

HÄFELE TARİHİ

1923 yılında Adolf Häfele ve Hermann Funk tarafından Almanya’nın Württemberg bölgesinde, marangoz atölyelerine hizmet veren, “Hırdavat ve El Aletleri Endüstrisi İçin Ürünler” adında bir mağazanın açılmasıyla birlikte faaliyete başlayan firma, 1933 yılında çevre ülkelere ilk ihracatını gerçekleştirir. 1999 yılındaysa Türkiye’nin en büyük endüstriyel merkezlerinden birinde, İstanbul’un Anadolu yakasında, Türk müşterilere hizmet etmek üzere Häfele İrtibat Bürosu (Satış Ofisi) kurulur. 2005 yılında, İstanbul Dudullu’daki yeni showroom ve stok alanını içeren yeni tesisinin kurulmasıyla, müşterilerine Häfele ürünlerini hemen satın alabilme fırsatını sunar. Binlerce farklı ürünü stoklayabilen, yüksek lojistik güç ve organizasyona sahip stok alanı ve 12 ay açık fuar özelliğine sahip Merkez Mağazasıyla iş ortaklarının seçeneklerini artırır. Bugün Häfele Türkiye, yurt çapında 13 ilde 15 mağaza ve 70’in üzerinde kalite noktası ile hizmet vermektedir.