FARKLI BİR DIŞ MEKAN KOLEKSİYONU: BISCUIT NATURAL GENIUS

 

Listone Giordano’nun ürünlerinin öne çıkan özellikleri yenilik ve mükemmellik, tasarımcı Patrick Urquiola imzalı Biscuit Natural Genius (Bisküvi Doğal Deha) koleksiyonunda yepyeni bir anlam buluyor. Koleksiyon dış mekan için tasarlanan versiyonuyla hem açık hava alanları kontrat projelerini hem de konut alanlarını özelleştirmek için mükemmel çözümler sunuyor.

Ahşap yüzeylerin klasik geometrilerini yeniden yorumlayan İspanyol tasarımcının imzasını taşıyan koleksiyonun yumuşak şekillerle dışbükey profili, dış görünüşünü karakterize ederken, ahşap zeminlerin orijinal dekoratif mesleğine de göndermede bulunuyor.

 

Açık koleksiyonlarda yer alan ahşap türleri, 25 yıl organik dayanıklılığa sahiptir ve yüksek teknolojik değerleri hammaddelerin kalitesiyle birleştirirler. Biscuit (bisküvi) modeli, Accoya® 120 ve Ipé 90 adlı iki türle kodla piyasaya sunulmaktadır. Ipé, Güney Amerika kökenli bir ahşaptır: mekanik baskılara ve lekelere karşı yüksek dayanıklılık gösterirken, yüksek özütleyici içeriği sayesinde bu ahşap dış mekan uygulamaları için özellikle uygundur. Accoya® ise Yeni Zelanda Monterey çamına asetilasyon muameleleri uygulayarak elde edilen, teknolojik ve yenilikçi bir sürecin bir sonucudur ve organik dayanıklılığı 50 yıldır. Her iki ahşap tipi de, muamele edilen yüzeyin daha koyu bir renk tonu almasını önlerken azami direnç sağlayan, yüksek oranda nüfuz edici yüksek dayanımlı bitkisel yağ bazlı son kat, endüstriyel olarak uygulanan OUTNATURE kaplaması sayesinde korunmaktadır.

Ürünlerin kurulumunda kullanılan ve devrim niteliğindeki patentli Clip JuAn® sabitleme sistemi, geleneksel klips veya görünür vida sabitleme sistemlerine kıyasla kurulum süresini yarıya indirerek tahta plakaları alüminyum destek yapısına mükemmel şekilde sabitler.