Fıstık Çamından Sauna Kulübesi Farkı

Sadece kış aylarında değil, yaz aylarında da sağlık ve temizlik tercihi saunanın geleneksel tasarımı değişirken, faydaları da artıyor. İşte dünyanın önde gelen sauna, havuz ve spa üreticilerinden KLAFS, piyasaya sunduğu yeni Sauna Kulubesi ile yepyeni bir sauna anlayışını piyasaya sunuyor! Sağlığa teşvik eden fıstık çamından yapılmış olan bu sauna, hem şıklığı hem de rahatlığıyla, modernlikle geleneksellik arasında mükemmel dengeyi arayanlar için ideal.

Fıstık çamı, sağlık sağlayan ahşap, fıstık çamı ağacından geliyor. Ayrıca şemsiye çamı olarak da anılan fıstık çamı, binlerce yıla kadar uzanabilecek yaşıyla, Alpler’in Kraliçesi diye de bilinir. Ahşabının bir dizi olumlu etkileri vardır. Sağlıkla ilgili olarak sağladığı bilimsel faydalar Graz’daki Johanneum Araştıram Enstitüsü’nde tespit edilmiştir. Fıstık çamının etkileriyle fiziksel ve duygusal zorlanma anlarında kalp hızını düşürücü faydası olabilir. Daha sakin bir fazda bitkisel iyileşmenin sağlanması ve dolaşım sorunlarının çözümlenmesi için etkilidir. Ayrıca, hava duyarlılığı ve uyku kalitesinde iyileşme etkileri de kanıtlanmıştır.

km_kmint019_1389367223

Sauna Kulübesinin içinde ve dışındaki kaplamalar, büyük ölçekli işlenmiş, parlak altın fıstık çamından oluşmaktadır. Yatay gerçek ahşap kaplama paneller cömert bir mekansal atmosfer yaratırlar. Gömme tavan bölümleri ve duvarlardaki dekoratif unsurlar ahenkli bir denge oluştururken, sade şıklığı geleneksel bir notla ortaya koyan bir tarz hakimdir. Kapı kolu ve saunanın aydınlatması bile fıstık çamından tasarlanmıştır. Saunanın ön tarafı daha çok camla kaplıdır ve şık iç tasarımı yansıtır. Endirekt aydınlatma konsepti, zarif bir atmosfer sağlar. Sürme panellerin rahatlığıyla, en alt basamaktaki kullanıcıya dahi dinlenmek için geniş ve konforlu alan sağlanmıştır. Bu sayede, stil ve şıklık içinde saf bir dinlenme sağlayabilir, saunanın avantajlarından faydalanırken, fıstık çamının getirdiği ekstra olumlu etkileri de deneyimleyebilirsiniz.

km_kmint019_1389367432