Frédéric Henry üçüncü FEP ödülünün sahibi oldu

Avrupa’daki ahşap döşeme sektörünün şemsiye organizasyonu, Avrupa Parke Endüstrisi Federasyonu FEP, geçtiğimiz günlerde 2014 FEP Ödülü’nü kazanan isim olarak Frédéric Henry’i açıkladı. Ahşap döşeme ürünleri alanında önemli bir uzman olan, Frédéric Henry özellikle, Fransız ve Avrupa parke sektörlerine büyük katkılarda bulunmuştur. Üçüncüsü verilen FEP ödülleri, Avrupa parke endüstrisindeki bağları güçlendirerek, tüketicilerin de faydalar sağlayacağı gelişimlere önderlik etmesiyle dikkat çekiyor.

 

Yenilikçi ve kaliteli ahşap döşeme ürünleri üreten bir sektörün Avrupa temsilcisi olarak FEP, sektördeki birey ve kuruluşların emeklerini ön plana çıkarmak, Avrupa Parke Endüstrisi’ne yapılan katkıları takdir etmek için FEP Ödülleri’ni başlatmıştır. Bu anlamda çaba harcayanlar yalnızca endüstri ürünlerinde değil aynı zamanda giderek gelişen ve ulaşılabilen ahşap tecrübesine de katkıda bulunmuş oluyorlar. Ödülün verileceği isim için özel bir eleme uygulanır ve FEP çerçevesinde tüm yetkili saflar olan parke üreticileri üyeler, ulusal dernekler, ilgili üyeler, ticari basın ve yönetim kurulunun birleşmesiyle seçilir. Sonrasındaysa FEP ayrımının ayrıcalığında kupayı kazanan isme, parke ürünleri alanında yaptığı sürekli araştırma ve faaliyetlerini desteklemek için 5000 Euro hibe edilir.

20140605_211955 - PR

Bu yıl FEP üyeleri, Ahşap ve Mobilya Standardizasyon Bürosu (Bureau de Normalisation du Bois et de l’AMEUBLEMENT, BNBA) Müdürü Frédéric Henry’I seçtiler. Fransız normalleşme ofisi BNBA, Paris merkezli, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. 49 ulusal komisyon ve komiteler temsilcisi BNBA, FCBA entegreli olarak, ahşapla ilgili tüm standardizasyon çalışmalarını, türevlerini ve mobilyayı denetler ve koordine eder. Eğitimli bir mimar olan Frédéric Henry, 1990 yılında İsveçli laminat parke üreticisi Perstorp firmasına katıldı.

20140605_212048 - PR

Orada Fransız ve Avrupa standardizasyonu için çalıştı. 2000 yılında, CERIB Sertifikasyon ve Test departmanı yöneticisi olarak, prekast beton ürünleri sertifikasyon alanında geniş deneyim kazandı ve kalite güvencesi ile test prosedürleri konularında CE işaretlemesi ile ilgili geniş bir faaliyet yelpazesine dair çok değerli deneyimler kazandı. Bir uzman olarak birçok standardizasyon komitelerinde görev yaptı. 2003 yılında Beton Sanayi Standardizasyon Bürosu BNIB müdürlüğüne terfi etti. Yıllar içinde, Avrupa standardizasyon komitelerinin yanı sıra birden fazla uluslararası toplantılarda beton endüstrisini temsil etmiştir. 2008 yılından bu yana, BNBA’nın başında bulunmuştur. Döşeme ve standardizasyon alanında yaptığı uzmanlıklar ona, Fransız parke ayna komitesi başkanlığı da dahil olmak üzere çok sayıda komitelerde pozisyonlara atamalar kazandırmıştır. Frédéric Henry’nin uzmanlık ve emeklerini göz önünde bulundurarak verilen 2014 FEP Ödülü onun endüstriye yaptığı bu katkıların altını çizmektedir. FEP, onun çalışmalarının hem parke endüstrisini destekleyeceğine, hem de doğrulanmış bilgiler tarafından desteklenerek sürekli gelişen ürünleri tüketicilere sunacağına inanıyor.