Clarion Events Türkiye Genel Müdürü Aykut Engin İle ZOW 2014 Konuştuk

 

ZOW 2014 Fuar’ını bizim için değerlendirir misiniz?

Fuarı bu sene özellikle Mart ayına aldık. Bu yönde sektörün de talebi çok yoğundu. Ve ne kadar doğru bir karar aldığımızı da görüyoruz.

Fuarlarımızda yoğun kalabalıktan çok ziyaretçi ve katılımcılarımızın nitelikli olmasını önemsiyoruz, arzu ediyoruz. ZOW 2014 Fuar’ını  yapı endüstrisi ve mobilya endüstrisi  ortasına odakladık. Bu her geçen sene daha çok ilgi görüyor ve oturuyor. Firmalar memnun biz memnunuz. İnşallah son iki günde de iyi geçer ve firmalar mutlu bir şekilde ayrılır.

Krize rağmen büyük başarı elde ettik diyebilir miyiz?

Başarı, firmaların mutlu ayrılmasına ve akabinde bunun ticarete dönmesine bağlı. Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Özellikle ilk iki ay daralmalar vardı ve herkesin gözü bu fuardaydı. Görüyorum ki biraz daha rahatlamış insanlar, bunu şu ana kadar olan yoğunluktan anlayabiliriz.  İnşallah başarılı bir şekilde de fuarı atlatmış oluruz.

IMG_0018

2015 için yeni hedefleriniz var mı?

Bizim, fuarı daha büyük alana yaymak gibi bir gayemiz yok. Önemli olan kaliteyi korumaktır. 2015 satışlarımıza başladık ve sözleşmelerimizi alıyoruz.  Biz kimseye gitmeden,  firmalar yer almak için bize geliyor. Belki biraz daha alanı büyütürüz ama çok da büyütmeyeceğiz. Biz hep şunu anlattık; alan büyüklüğünden çok nitelikli bir fuar olacak dedik. Bu yüzden,  2015 çalışmalarına hızlı bir şekilde başladık ve kaliteyi koruyarak devam etmek istiyoruz.

IMG_0020

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Hem katılımcılarımıza hem ziyaretçilerimize teşekkür etmek istiyoruz. İnşallah herkes için faydalı bir fuar olmuştur.

IMG_0686