Global Mobilya Pazarının, 2023’e Kadar 183,5 Milyar Dolara Yükselmesi Bekleniyor

 Credenceresearch.com, “Global Mobilya Pazarının, 2023 Yılına Kadar 186.5 milyar dolara yükselmesi bekleniyor” adlı Credence Pazar Araştırması Raporu’nu yayınladı

 

Credence Research tarafından yayınlanan “Mobilya Piyasası – Büyüme, Gelecek Beklentiler, Rekabet Analizi ve 2016 – 2023 Dönemi Tahminleri” adlı yeni bir piyasa raporuna göre, mobilya pazarının 2016 yılı sonunda 137,5 milyar ABD doları değerinde olduğu, 2013’ten 2023’e % 4.5’lik bir büyümeyle genişleyerek, 2023’e kadar 186.5 milyon dolara ulaşması bekleniyor.

Mobilya genellikle oturma, uyuma, yemek gibi çeşitli aktivitelerin sürdürülmesine yardımcı olan değişken bir nesnedir. Günümüzde mobilyalar dekoratif bir nesne olarak tasarlanıp kullanılabilmektedir. Mobilyalar genellikle ahşap, metal ve plastik içeren çeşitli malzemelerden oluşurlar. Son birkaç yıldır, mobilya insan hayatının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Çeşitli mobilya türlerine olan talep, son 5 ila 6 yılda dünyadaki tüm gayrimenkullerin artan büyümesiyle muazzam bir büyümeyi sergiledi. Ahşap mobilya açısından, yumuşak ağaçlar ve sert ağaçlar dahil olmak üzere, farklı mobilya setleri üretmek için farklı orman çeşitleri kullanılıyor. Mobilya hem ticari hem de konut amaçlı olarak üretilirken, özellikle konut amaçlı olanları piyasa cirosunun büyük bölümünü oluşturmaktadır.

 

Gayrimenkuldeki genişleme, mobilya dünyasında büyümeye en büyük katkıda bulunan unsurlardan biri olmuştur. Özellikle Çin ve Hindistan gibi Asya ülkelerinde yoğunlaşan ve artan kişisel harcanabilir gelirin yanı sıra artan nüfus ve ekonomiyle birlikte şehirleşme ve değişen yaşam tarzı, 2016 ile 2023 yılları arasında küresel mobilya ticaretinin büyümesini artıracaktır. Bunun dışında yükselen bir trend olarak özel tasarım masalar, sandalyeler, kanepeler ve diğer şık mobilyalar, önümüzdeki birkaç yıl içinde, tüm dünyadaki mobilya talebini artıracaktır.

 

Yayınlanan analizde mobilya pazarı, konut ve ticaret gibi uygulama bazında bölümlere ayrılıyor. Bunların arasında konut segmenti, 2015 yılında küresel mobilya pazarının toplam gelirindeki en yüksek pazar payını yakalayarak dikkat çekiyor. 2016-2023 dönemine de bu segmentin hakim olması öngörülüyor. Dünyanın dört bir yanında internet penetrasyonunun artması beklenirken, gelecek dönemin online mobilya satışlarını artıracağı belirtiliyor. Küresel mobilya pazarı ayrıca ahşap, plastik ve metal segmentini içeren malzeme türüne göre bölümlere ayrılıyor. Ahşap segmenti, toplam küresel mobilya pazarında en yüksek payı yakalarken, plastik segmentin tahmin döneminde güçlü bir büyüme kaydetmesi bekleniyor.

 

Rapordaki Ana Trendler kısaca şöyle sıralanıyor:

Gelişmekte olan kentsel orta sınıf

Yükselen değerli modern ve şık mobilyalar

Online alışveriş

 

Dahat detaylı bilgi için http://www.credenceresearch.com/report/furniture-market adresini ziyaret edebilir, raporu satın alabilirsiniz.