Gökbayrak Group’tan ‘odun cipsi üretme tesisi’

Gökbayrak Group bünyesindeki MG Alfa Orman Ürünleri A.Ş, İnegöl Ağaç İşleri Mobilya İhtisas OSB’de ‘odun cipsi üretme tesisi’ kuruyor. Grup şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gökbayrak, yeni tesiste Şubat ayında üretime başlamayı hedeflediklerini belirterek, yıl içinde diğer şirketlerde de yatırıma devam edeceklerini söyledi.

Mehmet Gökbayrak, Yenişehir’de ahşap ambalaj ve palet üretimi yapan Detay Palet, Keles’te kereste üretimi yapan MG Alfa ile ofis ve konut inşaatları yapan Y Kare İnşaat firmalarını bünyesinde barındıran Gökbayrak Group olarak 2018 yılını yatırım yılı ilan ettiklerini söyledi. Mehmet Gökbayrak, yılın ilk yatırımını İnegöl’de yaptıklarını belirterek, “Kâğıt yapımı, sunta, MDF, parke benzeri imalat sektörleri tarafından kullanılan odun cipsi üretmeye karar verdik. Burada kullanacağımız hammaddenin büyük bölümünü, kereste, ahşap ambalaj ve ahşap palet tesislerimizden sağlayacağız. Böylece grup şirketlerimizde entegre üretim yapmış olacağız” dedi.

Türkiye’nin 2017 yılında dünyadaki ekonomik durgunluk ve bölgesindeki risklere rağmen rekor bir büyümeye imza attığını söyleyen Mehmet Gökbayrak, 2018’in Türkiye ve dünya açısından ekonomik açıdan verimli bir yıl olacağını söyledi. Geçen yıl dünya ekonomisinde 2008 yılından bu yana, ilk kez büyüme eğilimleri görüldüğünü de vurgulayan Mehmet Gökbayrak, “2016 yılı Temmuz ayında ülkemizde yapılmak istenen hain darbe girişimi sebebiyle iş dünyası 2017’ye korkarak girmişti. Ancak hükümetimiz yıl içinde iş dünyasının meselelerine doğru çözüm üreterek güven aşıladı. Müteşebbisler olarak bizler yatırıma yöneldik. Bu yatırımlar ile ülkemiz ilk üç çeyrekte yüzde 7’nin üzerinde büyüme gerçekleştirdi. Bu büyüme ile Türkiye’yi ekonomik açıdan istikrarsızlaştırmak isteyen güçlere iyi bir cevap verdik. Gökbayrak Group olarak 2018 yılında da yatırıma devam etme kararı aldık. Yakında İnegöl’de üretime başlayacak tesisimiz bu kararlığımızın en açık göstergesidir” diye konuştu.