Gönüllerin Birincisi : Schattdecor

Dün gördüm ki bu sektörün damarlarında , yüreğinde hiç sönmeyen bir azim var.

 

Evet dün sağnak şeklinde yağan rahmet altında, Schattdecor başta olmak üzere, Kastamonu Entegre, Yıldız Entegre, Starwood, Yıldız Sunta Mdf, Gentaş, ASD, Vezirköprü, Divapan Entegre, Teverpan, Çamsan Entegre şirketlerinin futbol takımları ve onlara destek veren büyük bir taraftar grubuyla, bu fotoğrafı hep birlikte gördük.

 

Sağnak halinde yağan yağmur sahadakileri engellemesi şöyle dursun, çoşkunun her düşen rahmet damlası ile kat ve kat arttığına gözlerimle şahit oldum.

 

Oysa ki, yola çıkarken belki de turnuvanın iptal edildiğini bile düşünüyordum. Lakin stada vardığımda gördüğüm çoşku ve heybet, beni bir kez daha bu sektöre aşık etti diyebilirim.

 

Sahada onlarca sporcu, tribünlerde ise onları destekleyen bir sürü taraftar… İçlerinde anneler babalar ve de bıcır bıcır çocuklar hep birlikte koskoca bir aile, hepsi de kocaman bir tek yürek idi.

IMG_0730

İlk bakışta belki amaç kupa olsa da, tribündeki hoş muhabbetleri, sık sık yapılan latifelerle kahkahaları görünce, Schattdecor’un vesile olduğu bu organizasyonun aslında ne kadar güzel bir şey olduğunu anlamak, ben dahil herkesi mutlu etti.

IMG_0810

 

Evet Schattdecor futbol turnuvası düzenledi, evet sonunda bir kupa vardı… Lakin orada geçen onca saat, dakika ve saniyenin her anında, hakimiyet rekabetin değil, gülen yüzleriyle eğlenen çocuklarındı!

IMG_0774

Şimdi bazılarınız bir futbol turnuvasını romantik bir ortama çevirdiğimi düşünebilir. İşte bu yüzden lafı daha fazla uzatmadan, kupayı alan şampiyona geçelim…

IMG_0787

Kupayı kapıp, zaferi elde eden Starwood Takımı oldu! Almalarını ben de çok istedim. Diyecekseniz ki, senin tarafsız olman lazım değil mi?… Tabii ki tarafsızdım. Ta ki, Starwood takımı ellerinde Soma’da kaybettiğimiz 301 madencimizi yadeden pankart ve kafalarında madenci kaskları ile stada cıkana dek… O an bitaraflığım bitti ve ben Starwood taraftarı oluverdim. Ya da oluverdik tüm tribün olarak.

IMG_0785

Dünki turnuvada;

IMG_0790

Birinci: Starwood,

YILDIZ SUNTA MDF

İkinci :  Yıldız Sunta MDF,

IMG_0795

Üçüncü: Vezir Ağaç,

IMG_0759

Dördüncü: Gentaş oldu.

IMG_0758

Turnuvadaki Gönüllerin Birincisi ise Schattdecor idi.

IMG_0770

Emeği geçen tüm takımlara ve özellikle ev sahibi Schattdecor yetkililerine Orsiad Gazetesi olarak çok teşekkür ederiz.