Gönye Tasarım’dan Modernliği Samimiyetle Buluşturan Satış Ofisi: PARK MAVERA

 

İnşaat ve gayrimenkul yatırım şirketleriyle çözüm ortaklığı yapan Gönye Proje Tasarım ortakları Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal’ın iç mekan tasarımını üstlendiği Park Mavera Satış Ofisi, ev sıcaklığının mekanın bütününde hissedilebildiği, samimiyet duygusunu seçkin detaylarla buluşturan tasarım kurgusuyla dikkat çekiyor.

1470817326_Mavera_Sat__s___15

Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal ortaklığındaki Gönye Proje Tasarım tarafından İstanbul Başakşehir’de yer alan Park Mavera konut projesi kapsamında tasarlanan Park Mavera Satış Ofisi, satış ekibi ile müşteriler arasında ev sahibi-misafir ilişkisi yaşatan, samimi iç mekan kurgusu, detaylardaki modern, şık ve ince tasarım farklılıklarıyla öne çıkıyor.

1470817355_Mavera_Sat__s___20

Park Mavera Satış Ofisi projesinin ana temasını oluşturan ‘samimiyet’ vurgusunun iç mekandaki yansımaları, mekanın tümünde kendini hissettiriyor. Masabaşı satış mantığının bir kenara bırakıldığı Park Mavera Satış Ofisi’nde, kullanıcılar için özel olarak tasarlanan oturma grupları ile konfor üst düzeye çıkarılırken, mekanın ferahlığı; yeterli mahremiyete sahip küçük ölçekli satış alanları ile mekan için özel olarak tasarlanan yarı açık seperatörlerle sağlanmış. 1470817354_Mavera_Sat__s___18Mekanın geneline kullanışlı çözüm önerileri getirilerek köşelerin yumuşatılması ve eğrisel geçiş kullanımına ağırlık verilmiş. Zeminde oluşturulan platformlar ile sirkülasyon ve ağırlama alanları birbirinden kot ve malzeme farkıyla ayrıştırılmış.

1470817348_Mavera_Sat__s___19

Gönye Proje Tasarım tarafından Park Mavera Satış Ofisi’nin tümünde kullanılan renk, doku ve aksesuarlar, mekandaki seçkin ve davetkar ortamı vurgulayacak şekilde kurgulanmış. Düşeyde kullanılan siyah mermer, oniks ve pirinç aksamlar ile modern bir görünüm elde edilirken, duvar kağıdı ve kumaş kaplama ile zeminde tercih edilen ahşap parke ve özel üretim halı kombinasyonuyla sıcak bir mekan algısı yaratılarak aynı zamanda olası akustik problemlere de çözüm getirilmiş. 1470817336_Mavera_Sat__s___14Kullanılan malzemeler dışında mekanın bazı bölümlerinde tercih edilen düşey akustik panellerle akustik konfor kuvvetlendirilmiş. Modern mobilyalardaki renk ve doku kullanımı mekanın bütünüyle uyumlu ahşap aksamlı, sarı-yeşil tonlarının hakim olduğu kumaş kaplamalarla hem satış ofis tasarımına uygun olarak, hem de rahatlıktan ödün vermeyecek şekilde özenle seçilmiş.

1470817333_Mavera_Sat__s___16

Satış ofisi tasarımlarında önemli kriterlerinden biri olan aydınlatma seçimleri, tasarım ve seçilen malzemelerin en doğru şekilde yansıtılması açısından Park Mavera Satış Ofisi’nde de üzerinde çokça düşünülen konulardan biri olmuş. 1470817313_Mavera_Sat__s___13Duvarlarda kumaş kaplamaların arasında kullanılan oniks, arkadan ışıklandırıldığında hissedilen doğal dokusu ve yaydığı sıcak ışık sayesinde, satış ofisinin kendine has kimliğinin oluşmasına katkı sağlamış. Mekanın genelinde tercih edilen gizli ışıklandırma, istenilen seçkin ve sıcak ortamın oluşturulmasına zemin hazırlarken, geometrik tasarımları ile öne çıkan sarkıt aydınlatmalar, ev havası veren şapkalı abajurlar ve dairesel platformların işlevini vurgulayan taş formunda plafonyerler, genel konseptin hedeflenen atmosfere ulaşmasında büyük rol oynamış.

1470817291_Mavera_Sat__s___04

Gönye Proje Tasarım Hakkında:

 

Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal tarafından kurulan İstanbul merkezli iç mimarlık ofisi Gönye Proje Tasarım, çözüm ortağı olarak birlikte yol aldığı inşaat ve gayrimenkul yatırım şirketleri ile rezidans, toplu konut ve ofis projeleri başta olmak üzere bir çok iç mimari projeye imza atıyor.

1470817285_Mavera_Sat__s___09 

Tasarladığı mekanlarda yaşayacak kişilerin zevkleri, yaşam tarzları ve ihtiyaçları doğrultusunda başladığı projeleri, işverenin verilerine uygun olarak hazırladığı konsept sunumu, fiyat analizleri, uygulama projelerinin hazırlanması, proje imalat takibi, kalite kontrol süreci ve iş programı ile zamanında teslim etmenin önemini bilerek gerçekleştiren Gönye Proje Tasarım, projenin tasarım öyküsünden uygulamanın son noktasına kadar, bir yandan ince detaylarla oluşan konsept bütünlüğünü korumak için özen gösterirken diğer yandan da belirlenen maliyet hesapları çerçevesinde projeyi tamamlamak ilkesiyle çalışıyor.

 1470817269_Mavera_Sat__s___01

Üretimlerini hayal ettiği mekanlara işveren memnuniyeti ile sonuçlanan konsept ruhunu tattırma ve birbirini tekrar etmeyen kaliteli projelere imza atma hedefiyle gerçekleştiren Gönye Tasarım, ele aldığı projeleri, işlevsel ve estetik tasarım anlayışı ile yönlendirerek sektörde fark yaratıyor. 

 

1470817263_Mavera_Sat__s___03

1470817261_Mavera_Sat__s___12

1470817248_Mavera_Sat__s___06