Gridesign Studio Tasarımıyla Papyon Sandalye

 

 

‘Papyon Sandalye’ ya da orjinal adıyla ‘Bow Tie Chair’, Tayvan merkezli Gridesign Studio tarafından yapıldı. Tasarımcı Scott Lin tarafından kurulan Gridesign Studio, bu şık ve sade oturma grubu parçasıyla tasarım sektöründe dünya çapında bir üne kavuştu.

Lamine bambu ile üretilen papyon sandalye, şık ve sade bir tasarıma sahip. Depolama alanı farklı bölgelerinde eğriler oluşturmak için birkaç kez bambunun ısıtılmasıyla inşa edilmiştir. Bu şekilde koltuk rahat ve havalandırmalı bir oturma imkanı sunarken, geniş depolama bölmelerini de beraberinde getiriyor. Sandalye 13 bölümden oluşan bir dizi bükülmüş lamine bambuyla yapılıyor.

 

Sandalyenin altında ve yanlarında olmak üzere, üç farklı depolama alanı bulunuyor. Kullanılabilir alan sağlamasının dışında, bu oturma parçasının ne önemli avantajlarından biri hava sıcaklığı ne olursa olsun, rahat ve sürekli havalandırmalı bir imkan sağlaması. Papyona benzemesi sebebiyle de tasarıma papyon sandalye anlamına gelen, Bow Tie Chair adı verilmiş.

 

Eğer bu parçayı daha yakından tanımak veya sipariş etmek istiyorsanız, tasarım ofisinin www.gridesign-studio.com adresindeki sayfasına bir göz atabilirsiniz.

the-bow-tie--studio-1

f813a02a31a2677be0563a0739

Bow-Tie-Chair-3

Bow-Tie-Chair-2