Guardian Glass, “Mimari Tasarım Zirvesi”nde…

Ticari, konut ve otomotiv sektörleri için dünyanın en büyük düz cam üreticilerinden biri olan Guardian Glass, 14-15 Nisan 2017 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan “Mimari Tasarım Zirvesi”nde, farklı yapı tiplerine ve ihtiyaçlara cevap verir nitelikte, hem görsel, hem teknik, hem de ekonomik anlamda zengin çeşitlilik sunan ürün yelpazesini sektör profesyonelleriyle buluşturacak.

5 farklı kıtada üretim yapan ve Türkiye ile birlikte 25’ten fazla ülkede faaliyetlerini sürdüren Guardian Glass, “Mimari tasarım sürecinde disiplinler arası etkileşim” teması ile 14-15 Nisan 2017 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan “Mimari Tasarım Zirvesi” etkinliğinde stantıyla yer alacak. Guardian, mimarlar, tasarımcılar ve diğer yaratıcı endüstri profesyonellerini buluşturacak olan zirvede, “Guardian Clarity” ve “Guardian Dielectric Mirror” ürünleri ile “Performance Calculator” yazılım aracını Guardian Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Mustafa Akça önderliğindeki Türkiye ekibi ile tanıtacak. Guardian ailesinin 28 numaralı stantta katılım sağlayacağı zirveye, ulusal ve uluslararası düzeyde 15 bin ziyaretçinin katılması hedefleniyor.

Guardian’ın “Mimari Tasarım Zirvesi”nde tanıtacağı ürünler arasında yer alan anti-reflekte cam “Guardian Clarity”, mimari uygulamalarda mükemmel netlik ve sınırların ötesinde bir performans ile çok yüksek ışık geçirgenliği sunarak, düşük yansıma elde edilmesine olanak tanıyor ve aşırı yansımanın görüntüyü bozduğu her yerde en ideal çözüm olarak kullanılıyor.

Gelişmiş cam kaplama teknolojileriyle üretilen “Guardian Dielectric Mirror” ise alışılagelmiş aşırı yansımalı camlarda yüksek emilimin sebep olduğu dikkat dağınıklığını azaltarak, tasarım ve uygulama çalışmalarında tasarımcıların ufkunu genişletiyor ve modern iç mekan tasarımlara yeni bir boyut kazandırıyor.

GuardianMimari Tasarım Zirvesi”nde ayrıca, ayrıntılı hesaplama yapma imkanı sunan yazılım aracı “Performans Calculator”ı da tanıtacak. Guardian tarafından hayata geçirilen yazılım, sektör profesyonellerinin, tek cam ya da farklı cam birleşimlerinin ışık ve enerji performanslarını ve ikili ve üçlü yalıtımlı cam kombinasyonlarının kalınlıklarını hesaplayabilmelerini sağlıyor.

Guardian Glass Hakkında…

1932 yılında otomotiv endüstrisi için ön cam üreten bir firma olarak yola çıkan Guardian Glass, geçen yıllar içinde ticari uygulamalar ile konut ve ulaştırma uygulamaları için düz cam ve fabrikasyon cam ürünlerde, otomotiv çerçevelerinde ve yapı ürünlerinin dağıtımında lider konumda olan bir küresel üretim şirketi haline geldi. Araştırma ve geliştirme merkezleri sayesinde inovasyon konusunda en önde yer alan Guardian ve iştirakleri ile bağlı ortaklıkları tüm dünyada 17000 kişiye istihdam sağlıyor ve Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Asya’da bulunan tesisleriyle faaliyet gösteriyor.

Günümüzde, 5 farklı kıtada, 25’ten fazla ülkede yer alan Guardian Industries, Guardian Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Mustafa Akça’nın liderliğinde 15 yıldır da Türkiye pazarında hizmet veriyor. Türkiye’deki ilk yıllarında sadece satışa aracılık eden bir konumdayken, artık yerel olarak depolama ve faturalandırma çalışmaları yapan Guardian Glass Türkiye, yakın gelecekte Türkiye’de bir üretim bandı yatırımını hayata geçirebilmek hedefiyle emin adımlarla ilerliyor.

Türkiye’de inşa edilen, bulunduğu çevreye değer katan ve kentin silüetini biçimlendiren pek çok ikonik binada ürünleriyle yer alan Guardian Glass, farklı yapı tiplerine ve ihtiyaçlara cevap verir nitelikte, hem görsel, hem teknik, hem de ekonomik anlamda zengin çeşitlilik sunan ürün yelpazesi ile, mimarlara ve cephe danışmanlarına seçim özgürlüğü sunarak, yaptıkları tasarımlarda hayal güçlerini geniş tutmalarına yardımcı oluyor.