HÄFELE TÜRKİYE MUTLULUK TEMALARIYLA YAPI FUARI’NDA!

 

Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 6-10 Mayıs 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek Uluslararası Yapı Fuarı, yapı sektörüne yön veren öncü firmaları tek bir platformda buluşturacak. Häfele, sektöre yön veren inovatif yaklaşımları ve mutluluk temaları ile 8. salon 902 numaralı stantta yer alacak.

Tüm yaşam alanlarına özel çözümler sunan ürünleriyle uzun yıllardır Yapı Fuarı’na katılan Häfele, mekanlara mutluluk katan en yeni ürünlerini ünlü mimar Uğur Köse’nin tasarladığı konsept ve mekanlar üzerinde sergileyecek.  Her yıl ziyaretçilerin ilk durağı olan Häfele standı farklı tasarımıyla bu yıl fuara damgasını vuracak ve çok konuşulacak!

 

Konsept ve Mekan Tasarımı: UĞUR KÖSE

“Yaşadığımız mekan bizim kimliğimizin ve varlığımızın ifadesidir. Nasıl fark yarattığımızı ve kendimizi nereye ait hissettiğimizi anlatır. Mekan ve insan arasındaki o mutluluk ortaklığının yaratıcılığımızı harekete geçirdiğini, duyularımıza seslenerek yaşamımıza anlam, renk, lezzet ve çeşitlilik kattığını düşünüyorum.” UĞUR KÖSE

Ekran Resmi 2014-05-07 15.51.48

Spring; yeşilin tazeliği…

Doğadan gelen denge ve tazelik, yeni nesil mutfağın genetik kodlarında gizli… Her şey doğal ve olması gerektiği gibi.  İster yeşilin tazeliği, ister sarının canlandıran tonları ister mürdüm rengi… Herkesin dilediğinde kendi ruhunu, kendi karakterini katabileceği ve özelleştireceği bir mutfak.  Akıllıca planlanmış ayrıntılar, mucizevi çözümler, yer kazandıran sistemler ailece birlikte geçirilen keyifli anları daha da özel kılıyor.

Ekran Resmi 2014-05-07 15.50.55

Spring; doğa ve düzen…

Simetri ve düzen duygusu,  banyonun karakterini ve ruhunu yaratıyor. Beyaz, gümüş ve yeşilin tonları,  hem metropolitan hem doğayı kucaklayan bir yaşam biçimini yansıtıyor. Şık aksesuarlar, banyonun stilini ayrıntılarda da bütünlüyor. Akıllıca planlanmış aydınlatma ve yer kazandıran sistemler, banyoda yaşanan keyifli anları daha da özel kılıyor.

Ekran Resmi 2014-05-07 15.52.02

Hermes; altın oranda yaratılan yeni bir klasik…

Farklı kültürler, farklı zamanlar bu mutfakta aynı anda yaşanıyor. Tam da ilhamını aldığı İstanbul gibi… Form duygusu güçlü ve derin; mekana mutluluk katan ayrıntılar geleceği bugüne taşıyor… Neoklasik çizgiler, beyazın yalınlığı,  antik heykellere can veren mermerin asaleti ve gümüş ışıltılarıyla harmanlanıyor.

Ekran Resmi 2014-05-07 15.52.24

Hermes; sofistike asalet…

Neoklasik stilin banyolara uyarlanan yepyeni bir yorumu…  Geçmiş dönemlerin ihtişamını, modern zamanların konfor duygusuyla yaşamak isteyenler için… Altın orana uygun ölçülendirilen formlar ahenk içinde.  Mermerin asaleti ve detaylarda gümüş ışıltılarıyla harmanlanıyor. Işık vurguları, göz okşayıcı bir atmosfer yaratıyor.

 

 

Ekran Resmi 2014-05-07 15.52.39 

Marin; duyarlı ve yaratıcı…

 

Cesur seçimler ve ileri teknoloji, enerjisi yüksek bir mekan vaat ediyor. Yaşamdan haz almasını bilen ve uçlarda yaşayanlar için yaratılan Marin, sadece göze değil tüm duyulara sesleniyor.  İleri teknolojinin olanakları, akıllıca planlanmış detaylar ve endüstriyel görünüm yüksek bir estetik anlayışın ürünü. Krom ve parlak yüzeyler, petrol mavisinin serinliği ve tik ağacının sıcaklığıyla ahenk içinde…

Ekran Resmi 2014-05-07 15.52.51

Cocoon; mükemmellik tutkusunun en derin hali…

Zarif ve keskin hatlar, simetri duygusu ve zıt renklerin hüküm sürdüğü fark yaratan görünümüyle özgür bir mutfak… Yaşam alanı ve mutfak arasındaki sınırlar belirsiz, depolama alanları ve tezgah  istendiğinde kolayca açılıp kapanan kayar kapıların ardına gizleniyor. Yatay ve dikey hatların kontrast renk ve malzemeyle vurgulandığı mutfakta kusursuz bir düzen var. İhtiyacımız olan her şey olması gerektiği yerde. Acı kahverengi tonları, krom ve satine yüzeyler, beyaz renkle denge içinde.  Sıra dışı deri kulplar, mutfağın sofistike görünümünü detaylarda da tekrar ediyor.

Ekran Resmi 2014-05-07 15.53.28

Serene; konforlu ve dingin…

 

Bir otel odası olmaktan öte, herkesin kendine ait bir dünya… Evin sıcaklığı ve konforu, aydınlatmadan mobilyaya odanın her köşesinde kendini hissettiriyor.  Brüt beton, açık ahşap ve beyaz renklerin armonisi, dinlendiren, ev gibi kucaklayan bir ortam yaratıyor.

 

Serene; modern zamanlar…

Keskin hatlar, simetri duygusu ve zıt renklerin hüküm sürdüğü bir banyo… Akıllı depolama çözümleriyle ihtiyacımız olan her şey olması gerektiği yerde. Kahverengi tonları, krom ve satine yüzeyler, beyaz renkle dengeleniyor.

Ekran Resmi 2014-05-07 15.53.39

Next; ofiste olmanın yeni hali…

 

Değişken, dinamik ve renkleriyle canlandıran yeni nesil bir çalışma ortamı… Hem kişiselleştirilebilen bir mekan, hem de çoklu çalışma olanaklarına açık. Son teknoloji ürünü organizasyon sistemleri, yatay ve düşey hatların farklı renklerle vurgulandığı hacimler; esnek, değişebilen, dönüşebilen ve ergonomik bir ofise dönüşüyor. Üstelik tasarımlar sadece bugüne değil, geleceğe de ait.

 

Ekran Resmi 2014-05-07 15.53.50

HÄFELE HAKKINDA

 

90 yıllık deneyimi ve güvenirliği ile müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik tasarlanan ve geliştirilen ürünler sunan Häfele, İstanbul Dudullu’da bulunan merkez mağaza ve stok alanlarını içeren tesisleri ve yurt çapında konumlanan franchise mağazalarıyla iş ortaklarına ve son tüketiciye daha hızlı ve verimli hizmet sunmayı hedefliyor. Türkiye pazarında mobilya, kapı aksesuar ve donanım alanlarında hizmet veren Häfele, uzman kadrosu ve sektörde eşi bulunmayan 100 binin üzerinde farklı üründen oluşan geniş yelpazesiyle iş ortaklarının ihtiyaçlarını karşılayacak en uygun çözümleri tek elden sunuyor.