Hannover Ligna 11-15 Mayıs’tan sonra 10-14 Ekim de Tüyaptayız

Ligna 2015 fuarına katılım gösteren KLEIBERIT yönetimi, Türkiye’deki ticaret ortağı AKTIF A.Ş. ile başarılı işbirliği bir kez daha teyit edilerek, Türkiye pazarında ahşap ve mobilya üretiminde daha da etkin bir gelişme için kararlar alındı.

KLEIBERIT CEO’su Sayın Dr. Achim HUBENER’ in yanı sıra endüstriyel yapıştırıcılardan sorumlu KLEIBERIT Satış Direktörü Sayın Wolfgang HORMUTH ve Türkiye’de KLEIBERIT ticari ortağı AKTIF A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Serkant ATAK, Türkiye’den gelen müşterileri hakkında memnuniyetlerini dile getirdiler.

2015 yılı Ligna fuarında konuşan Wolfgang HORMUTH “Bu bizim, Istanbul’da konuşlu Türk ticari iş ortağımız AKTIF A.Ş. ile hemen hemen 20 yıla yakın devam eden başarılı işbirliğimizin olumlu sonucudur. Pencere, kapı, merdiven veya tahahüt işleri ve mobilya üretimi yapan Türk imalatçıları tarafından KLEIBERIT yapıştırıcılarının istikrarlı bir şekilde kabul görmesi Serkant ATAK ve AKTIF A.Ş çalışanlarının yetenekleri ve ikna edici pazar geliştirmelerine dayanmaktadır” dedi.

Bu nedenle; Türk ziyaretçilerin, yapıştırıcılardaki yenilikler ve çözümler ile ilgili bilgi almak için doğrudan KLEIBERIT standına gelmeleri de şaşırtıcı olmadı. Odak konusuysa; görünmez tutkal çizgisi, düz yüzey laminasyonunda yenilikçi çözümler, 3D membran pres ve zemin kaplama uygulamalarındaki çözümler idi.

Türk pazarının olumlu trendi ve iyi atmosferi aşikarken, yaklaşık 2 yıldır Almanya/Weingarten’daki KLEIBERIT’in Genel Müdürü olan Dr. Achim HUBENER “AKTIF A.Ş. ile yakın işbirliğinin sonucu olarak, Türk pazarının yükselen trendinden istikrarlı bir şekilde yarar sağladık” şeklinde ifade etti ve ekledi; “Ilerleyen süreçte AKTIF A.Ş. ile birlikte, ahşap ve mobilya endüstrisindeki market payımızı genişletmek için, bunun yükselmesinin devam etmesini istiyoruz.”

Serkant ATAK bu başarının temelini, AKTIF A.Ş.’nin pazara erişiminin, özel müşteri gereksinimleri hakkındaki bilgilerinin ve yüksek performanslı yapıştırıcıların Know-how uygulamalarındaki yeniliklerde KLEIBERIT’in etkinliğinin birleşimi olarak görüyor. 2015 yılı Ligna Fuarında Serkant ATAK, “Bu birleşim müşterilere muazzam yarar sunmakta ve yüksek seviye müşteri memnuniyeti sağlamaktadır” şeklinde düşüncelerini belirtti.

KLEIBERIT’in Istanbul’daki bağlı kuruluşu KLEIBERIT Kimya San. ve Tic. A.Ş., AKTIF A.Ş. market hedeflerine uygun olarak, lojistik, teknik servis ve tüm işler ile ilgili yönlere ilişkin özel eğitimli personeli ile başarılı işbirliğini desteklemektedir. KLEIBERIT Kimya uluslararası hizmetteki belirli talepleri içeren pazarlarla ilgilenmektedir. Örneğin; FAST ( Filtre, Otomotiv, Sandviç Panel, Tekstil ) pazarı ve yüzey işlemleri vb.

KLEIBERIT her yıl yaklaşık olarak 45.000 ton yapıştırıcı üretmekte ve dünya çapında 500 çalışan istihdam etmektedir. Müşterileri arasında , ahşap ve plastik işleme, mobilya sanayisi ve tedarikçileri, filtre, otomotiv, sandviç panel ve tekstil sanayilerinin yanı sıra kağıt sanayisi de yer almaktadır.

Pressefoto Aktif-Kleiberit

Türk müşterilerin istikrarlı gelişiminden ve 2015 Ligna fuarına faydalı katılımlarından dolayı memnuniyeti gösteren bu fotoğrafta Dr. Achim HUBENER, Serkant ATAK, Wolfgang HORMUTH (Soldan itibaren) yer alıyor.