Hem Depolama Hem de Sergileme

Hem Depolama Hem de Sergileme Alanları Sunan Bir Sistem: Tube

Türkiye’de ve dünyada çok çeşitli sektörden birçok ofiste tasarımlarına yer veren Koleksiyon, yarının iş kültürünün şekillenmesine katkı sağlayacak çözümler sunmaya devam ediyor. Marka, yurt içi ve yurt dışı platformlarda kısa bir süre önce tanıtımını yaptığı RE-work serisiyle ofisleri yeniden düşünmeye davet ediyor. Bu yeni seriye ait Studio Kairos imzalı Tube depolama sistemi, saklama ve sergileme gibi temelde zıt olabilecek kavramları bir araya getiren bir tasarım olarak dikkat çekiyor.

Tasarımlarıyla standart çalışma alanlarına özgün yorumlar sunan Koleksiyon, tekdüze mekânlara farklı bir bakış açısı ve değişim getiriyor. ‘Açık iş’ ilkelerine göre düzenlenen hiçbir ofis diğerine benzemiyor. Esin kaynağını antik döneme ait karakterler, dünyaca ünlü yazarların edebi metinleri veya müzikal yalınlıklardan alan yenilikçi tasarımları, son kullanıcıyı yaratıcı süreçlere dahil ediyor.

1449736940_Koleksiyon_Tube_Depolama_Unitesi__5_

Studio Kairos imzalı Tube; yeni iş habitatındaki doküman ve objelerin depolanmasın için taze bir çözüm olarak tasarlandı. Ritmik olarak çoğaltılan tipik kapalı dosya kabinlerinin yerine geçen bu tasarım, düzenleme seçeneklerine yeni bir yaklaşım getiriyor. İnsanoğlunun en temel dürtüsü olan istifleme eğiliminden yola çıkan Tube, temel olarak aynı bloklardan oluşarak farklı dizilim olanakları sunuyor.

1449736936_Koleksiyon_Tube_Depolama_Unitesi__4_

Standart bir depolama ünitesinde olan kapalı hacimleri çeşitli pozitif ve negatif alanlarla kırarken, aynı zamanda bir sergileme alanı da yaratıyor. Tube’a ait parçaların kompozisyonu sırasında yaratılan alternatif hacimleri, alanları kullanıyor. Zarif dış hatları ve detayları sayesinde kapalı kutu ya da kollu bir mobilya olmaktan ziyade heykelsi bir hava yaratıyor. Bu görüntüsü ve modüler yapısı sayesinde gerektiğinde ofisteki alanları bölecek şekilde de konumlandırılabiliyor. Tube depolama sisteminin tüm bu alternatif işlev ve dizilimi, son kullanıcıların ihtiyaçlarına ve yaratıcılığına bırakılıyor.

 1449736946_Koleksiyon_Tube_Depolama_Unitesi__1_

Koleksiyon Hakkında;

Mimar Faruk Malhan tarafından 1972 yılında Ankara’da kurulan Koleksiyon mobilyadan cam, porselen ve tekstil ürünlerine oldukça zengin bir ürün gamını tam 40 yılı aşkın süredir tüketicilerin beğeni ve hizmetine sunmaktadır. Koleksiyon, 1988 yılından bugüne Tekirdağ’da 86 bin metrekarelik alanda kurulu kapasitesi ile ev ve ofis mobilyası üretimi yaparak Amerika ve Londra’dan Kahire’ye dünyanın 15 ülkesinde faaliyet göstermektedir. Yeni düşünce, yeni standart ve yeni tasarım kavramlarını sentezleyen yüksek kalitede mobilya tasarımı anlayışıyla, endüstri ürünlerinden çok, düş ve düşüncelerin ürünlerini yaratmaya çalışan Koleksiyon’un çalışma kültürü üzerine odaklanan yenilikçi konseptleri sayesinde Türkiye ve dünyada birçok büyük şirket ofislerinde Koleksiyon Mobilya ürünlerine yer vermektedir. Ev mobilyasındaki yeni yaşam alanı kurgusu ile de dikkat çeken Koleksiyon hakkında detaylı bilgiye www.koleksiyon.com.tr’den ulaşabilirsiniz.

DEU, Deutschland, Koeln, Orgatec 2014, Messestand der Firma Koleksiyon aus Istanbul | DEU, Germany, Cologne, Orgatec 2014, booth Koleksiyon
DEU, Deutschland, Koeln, Orgatec 2014, Messestand der Firma Koleksiyon aus Istanbul | DEU, Germany, Cologne, Orgatec 2014, booth Koleksiyon