HENKEL: “YENILIK, ENDÜSTRIDE BAŞARININ ANAHTARI”

Kimya, Tekstil ve Çok Yönlü Sanayi Genel Müdürü Ir. Achmad Sigit Dwiwahjono geçen sene Endonezya’dan yenilik için otuz biri, işletme özelikleri açısından otuz iki sırada yer aldı. Aslında, Endonezya bakanının 18 Ocak’ta Güney Tangerang’daki Henkel Güneydoğu Asya Bölgesel İnovasyon Merkezi’nin açılmasından hemen önce okuduğu açılış notunu “Endonezya, gelişmekte olan bir ülke grubunda en iyi yenilikçi” dedi.

Ayrıca, 2017 yılının üçüncü çeyreğinde petrol ve gaz işleme sanayinin% 5,49 oranında büyümesini açıkladı. % 5.06’lık ulusal ekonomik büyümenin üzerinde büyümek. “Endonezya dünyadaki en yüksek sektör katkısı ile ilk on ülkede yer alıyor”.

Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü Endonezya dokuzunu en büyük katma değerli sanayi olarak sıraladı. “Bu, saygın bir endüstrinin rekabetçiliğini oluşturmak için bir sermaye olabilir”.

endüstriyel yapıştırıcı ürünleri, Veri bakanlığı geçen yıl ihracat sealent ve fonksiyonel kaplamalar , USD41juta elde ithalatı USD170 milyon iken. “Denge açığının, yeni ürünlerin ortaya çıkmasına neden olan Henkel Yenilik Merkezi’nin varlığı sayesinde azalması bekleniyor.” “Yenilik, ekonomik büyümenin büyümesinin ve orta sınıf tuzağından kaçmanın anahtarı” dedi.

Henkel Endonezya Başkanı Lucky Lee, bölgedeki yapışkan endüstrisinde ilk tesis olan Henkel Güneydoğu Asya Bölgesel Yenilik Merkezi dedi. Bu, müşteri ilişkilerini güçlendirmek ve katma değer yaratmak için teknik ve yenilikçi yetenekleri bir arada birleştiren Henkel Adhesives Technology’nin kilometre taşı ve stratejik bir adımdır.