Henkel’den “Füzyon Astar”

Henkel, son dönemde ahşap ve mobilya sanayi için geliştirdiği ürünlere bir yenisini ekledi: “Füzyon Astar” işlemi.

Yüksek parlak laminatlar, mobilya sektörünün dışında da büyük bir trend haline geldiler. “Füzyon Astar” işlemi, melamin yüzlü panellerin dekoratif işlemesi için kullanılan yenilikçi bir yüzey kaplama konseptidir.

 

“Füzyon Astar” işleminde, UV-muhafazalı ısıyla eriyen Technomelt CHS 370 UV, melamin yüzeyli panellere doğrudan uygulanır ve bir ya da bir kaç tane cila astarı görevi görererek, arzu edilen parlaklık etkisini yaratır. Melamindeki iyi yapışma özelliğ, esnekliği ve sisteme uyumlu UV cilalarla hazır uyumluluğu sayesinde, Technomelt CHS 370 UV parlak yüzey oluşturulması için ideal bir temel sağlar. İşte bu yüzden de, parlak efektler oluşturmak için kullanılan geleneksel teknolojiler, “Füzyon Astar” yanında göze çarpıcı bir şekilde aşağı kalırlar. Ahşap esaslı paneller için yüksek parlaklıkta filmi laminat uygulamanın maliyeti genellikle çok yüksektir. Ayrıca kullanılan astarlar da, melaminlerindeki zayıf yapışma özelliği ve UV-muhafazalı ısıyla eriyenler kadar esnek olmamaları sebebiyle, sorun çıkarabilmektedir.

Fusion_Coating_1_335884_web_425H_425W

Technomelt CHS 370 UV rulo uygulamalıdır. Çalışma sıcaklığı 90°C ile 100°C arasında yer alması, işlemin aynı zamanda enerji tasarruflu gerçekleşmesini sağlar. Ayrıca UV ısı eritmesinin hemen iyileşmesi ve çalışma parçasının hemen bir sonraki sürece geçebilmesi sebebiyle, maliyet tasarrufu da söz konusudur. Technomelt CHS 370 UV, uçucu organik bileşikler (VOC) içermemesi sebebiyle, tesis-iş sağlığı ve güvenliği sağlar.

Fusion_Coating_2_335885_web_425H_425W

Henkel, Çamaşır ve Ev Bakımı, Güzellik Bakım ve Yapıştırıcı Teknolojileri olmak üzere üç iş alanında, dünyanın önde gelen marka ve teknolojilerini sunar. 1876 ​​yılında kurulan Henkel, Persil, Schwarzkopf ve Loctite gibi dünyaca meşhur markaların sahibidir. Firmanın yaklaşık 47.000 çalışanı ve 16,510 milyon Euro raporlanmış satışları bulunurken, 2012 mali yılında 2.335 milyon Euro düzeltilmiş faaliyet karı satışı bildirilmiştir.