HOSTECH by TUSİD Fuarı artık Tüyap tarafından düzenlenecek

Otel, restoran, gastronomi ve mutfak ekipmanları alanında Türkiye’nin en büyük fuarı olan ve Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane, Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İş adamları Derneği (TUSİD) tarafından düzenlenen “HOSTECH by TUSİD – Uluslararası Otel, Restoran, Kafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı”, 2023 yılından itibaren Tüyap Fuarcılık Grubu organizasyonu ile gerçekleştirilecek. Bu stratejik iş birliğini resmileştiren protokolün imza töreni 12 Nisan’da gerçekleşti.

20-24 Eylül 2023’te 25’inci kez kapılarını açacak olan HOSTECH by TUSİD’in, Tüyap’ın uzun yıllara dayanan uluslararası fuar tecrübesi, geniş yurt dışı ağı ve bağlantıları sayesinde HORECA ve ilgili sektörlerin ihracat potansiyeline yüksek bir ivme katması bekleniyor.

Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane, Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İş adamları Derneği (TUSİD), daha önce 24 kez düzenlediği HOSTECH by TUSİD – Uluslararası Otel, Restoran, Kafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’nın bundan sonraki organizasyonları için Tüyap Fuarcılık Grubu ile iş birliği başlattı. Bu stratejik iş birliğini resmileştiren imzalar 12 Nisan Salı günü Hilton İstanbul Bomonti’de atıldı.

2023 yılından itibaren, otel, restoran, gastronomi ve mutfak ekipmanları alanında ülkemizin en büyük fuarı HOSTECH by TUSİD”, Tüyap Fuarcılık Grubu organizasyonu ile gerçekleştirilecek. Tüyap’ın uzun yıllara dayanan uluslararası fuar tecrübesi, geniş yurt dışı ağı ve bağlantıları sayesinde bu iş birliğinin, fuarın ihracat potansiyeline yüksek bir ivme katması bekleniyor.

20-24 Eylül 2023’te Tüyap organizasyonuyla gerçekleştirilecek 25. HOSTECH by TUSİD Fuarı daha önceki yıllardaki gibi İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) düzenlenecek. HORECA sektörü̈ için önde gelen uluslararası ticaret fuarlarından biri olan fuarda, sektöre hizmet veren mutfak, servis, ikram, çamaşırhane ve temizlik ekipmanları ile dekorasyon, aydınlatma, mimarlık, güvenlik, havuz ve peyzaj gibi ilgili tüm sektörlerden geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi yer alıyor.  Bu yönüyle fuar, turizm sektörü dahil pek çok sektör ve ülke ekonomisi için büyük bir potansiyel barındırıyor.

Hedef dünyanın 3 büyük fuarından biri olmak

Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlüiş birliğinden heyecan duyduğunu belirterek şunları söyledi: “Tüyap Fuarcılık Grubu olarak 40 yılı aşkın süredir fuarcılığa gönül vermiş, sektörün gelişmesi, kurumsallaşması için öncü olmuş bir kurumuz. TUSİD ile güç birliği yaparak HOSTECH by TUSİD’in barındırdığı potansiyelden, en etkin değeri sağlamayı amaçladık.” Ersözlü,fuarı, dünyanın 3 büyük fuarından biri yapmayı hedeflediklerini ise şu sözlerle aktardı: “4 ülkedeki yurt dışı ofislerimizle ve 80 ülkedeki temsilcilik ağımızla, HOSTECH by TUSİD Fuarı katılımcılarına özellikle ihracat bağlantıları konusunda yeni fırsatlar sağlamayı, ticaret hacimlerine ivme katmayı amaçlıyoruz. Dijital evrenimiz MyTüyap’ın inovatif çözümleriyle de katılımcılara benzersiz bir fuar deneyimi yaşatacağız. Kısacası 2023 yılından itibaren HOSTECH by TUSİD’in Avrasya bölgesinin en büyük fuarı olma vizyonuyla etkimizi büyüteceğiz. Gelecek sene Eylül ayında 8 salonda 72.700 metrekare kapalı alanda düzenleyeceğimiz fuarımız geçtiğimiz senelere göre %20 oranında büyüyerek kapılarını açacak, orta vadede sergileme alanını 100.000 metrekareye kadar çıkarmayı planlıyoruz. Bu alanda güçlü rakiplerimizin önüne geçerek dünyanın sektördeki en büyük 3. fuarı olmayı hedefliyoruz. Fuarımızla beraber sektörün global buluşma noktası olarak konumlanacağız.”

Alım heyetleri fuarda ağırlanacak

TUSID Başkanı Güçlü Kaplangı iş birliği ve getireceği ivme ile ilgili şöyle konuştu: “2021 yılında fuarda, 600’ün üzerinde VIP alıcı ile 1500’ün üzerinde ikili iş görüşmesi organize edildi. Özel olarak ağırlanan uluslararası alım heyetlerinin yanı sıra fuara 100’ün üzerinde ülkeden gelen ziyaretçiler Türk HORECA şirketlerine ihracatlarını artırma imkânı sağladı. 2023 yılında ise TUSİD’in düzenleyeceği VIP alım heyetlerinin yanı sıra, Tüyap’ın geniş ülke ağı ile beraber binlerce yabancı iş insanını fuarda ağırlayacağız.”